Piotr Ożóg, selekcjoner reprezentacji Polski Osób Niesłyszących: Nie tak wyobrażaliśmy sobie start na mistrzostwach Europy w futsalu

W czwartek we włoskim Montesilvano rozpoczęły się mistrzostwa Europu osób niesłyszących w futsalu. Dzień później do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

O ME w futsalu osób niesłyszących informowałem dwa dni temu. Artykuł jest dostępny TUTAJ. Rywalizacja rozpoczęła się w czwartek, a jej przebieg można śledzić za pośrednictwem platformy YouTube. Wczoraj swój udział w mistrzowskiej imprezie rozpoczęły obie reprezentacje Polski. Panie zmierzyły się z Holenderkami i zwyciężyły w bardzo dobrym stylu aż 7:1. W kolejnym meczu grupy C Polki w niedzielę zagrają z Anglią. Początek pojedynku o godzinie 18. Transmisja live TUTAJ

***

O godzinie 18 w piątek na parkiet wybiegli mężczyźni. Reprezentacja Polski spotkała się z Duńczykami i niestety poniosła wysoką porażkę 4:10. Po zakończeniu meczu selekcjoner naszego zespołu był niepocieszony. W rozmowie z Galaktycznym Futbolem podkreślił, że nie tak wyobrażał sobie początek mistrzostw Europy.

– Cóż można powiedzieć po meczu…. Nie tak wyobrażaliśmy sobie start na mistrzostwach Europy w futsalu. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki. Szkoda, że przy wyniku 3:3 nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam, a potem przewagi 4 na 2. Chwilę później przeciwnik w przeciągu minuty strzelił dwa gole po błędach indywidualnych przy wyprowadzeniu piłki od bramki – powiedział Piotr Ożóg.

– Przeciwnik odskoczył na dwie bramki i znowu musieliśmy gonić wynik. Złapaliśmy kontakt strzelając na 4:5 i zamiast iść za ciosem, to znowu popełniliśmy błędy indywidualne i Duńczycy zdobyli kolejne trzy bramki. Wycofaliśmy potem bramkarza, co wiąże się z ryzykiem, ale również z szansą na strzelenie goli – dodał selekcjoner.

– Niestety brak cierpliwości i spokoju w rozegraniu spowodował, że straciliśmy kolejne dwie bramki i tym samym mecz zakończył się przegraną 4:10. Wysoka porażka boli, ale i uczy. Musimy wyciągnąć szybko wnioski i przygotować się do meczu z Hiszpanią – zaznaczył Piotr Ożóg.

W drugim meczu grupy C Hiszpania (obrońcy tytułu) pokonała Czechów 5:4. Kolejne spotkania w niedzielę. 16.10. Polska – Hiszpania godz. 12:45 Link do transmisji TUTAJ

Selekcjoner reprezentacji Polski opowiedział również o organizacji mistrzostw Europy w futsalu Osób Niesłyszących. Piotr Ożóg podkreślił, że gospodarze stanęli na wysokości zadania i w Montesilvano czuć atmosferę dużej imprezy.

– Jeśli chodzi o organizację, to jest ona na wysokim poziomie. Widać, że Montesilvano żyje tym wydarzeniem, bo jest sporo plakatów informujących o tym wydarzeniu. Każdy mecz jest transmitowany na żywo, wszędzie obecni są wolontariusze, którzy udzielają wszelkich informacji. Widać, że organizatorzy zadbali o wszystko i wygląda to profesjonalnie – podkreślił Piotr Ożóg.

Wyniki i terminarz mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w Montesilvano TUTAJ

***

Wobec braku zainteresowania imprezą ze stony „dużych” polskich mediów, Galaktyczny Futbol będzie zamieszczał (w miarę możliwości) aktualne informacje z obozu reprezentacji Polski.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.