Ostatnia kolejka rundy jesiennej w podlaskiej klasie okręgowej przyniosła niespodziewaną porażką na własnym boisku KS UM Krynki. Spotkanie z Piastem Białystok zakończyło się dotkliwą porażką aż 0:4.

Padła twierdza Krynki. Spotkanie z Piastem Białystok, które kończyło rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej nie było dla nas udane. Porażka sprawiła, że spadliśmy na 8 miejsce w tabeli,  jednak do podium tracimy jedynie dwa punkty. Przegrane spotkanie było pierwszym od ponad 7 miesięcy na własnym stadionie, a drużyna Piasta jest pierwszą, która w tym sezonie wywiozła jakiekolwiek punkty z boiska przy Kościelnej – mówi Kamil Jackiewicz, działacz klubu z Krynek.

Co się zdarzyło na boisku w Krynkach? Takiego wyniku raczej niewielu z obserwatorów podlaskiej piłki spodziewało się przed pierwszym gwizkiem arbitra.

Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki, a co dopiero takiego pogromu.  Rywale w relacji na swojej stronie napisali dokładnie to co i my widzieliśmy z trybun. W pierwszej połowie zdominowaliśmy rywali, ale zabrakło nam wykończenia.
Wszystko co złe zaczęło się w 40 minucie gdy kontuzji doznał Nasz środkowy pomocnik Maciej Jurczenia.
Druga połowa do 54 minuty to wyrównane zawody, ale tylko do 54. Wtedy w ciągu 4 minut straciliśmy 3 bramki i sił na to by się podnieść zabrakło. Jakim cudem do tego doszło ciężko wytłumaczyć, ale stało się i trzeba sobie z tym poradzić. Swoją przewagę w drugiej części gry rywale przypieczętowali w doliczonym czasie i ostatecznie wygrali 4:0… – podsumowuje Kamil.
KS UM Krynki – Piast Białystok 0:4 (0:0)
Bramki: Rutkowski 54′, Kateusz 56′, Cichoń 58, 90′.
Runda wiosenna zapowiada się niezwykle ciekawie, niewielkie róznice punktowe pomiędzy zespołami z czołówki gwarantują wielkie emocje. Szkoda, że przerwa w rozgrywkach trwać będzie tak długo…
Na koniec raz jeszcze  Kamil Jackiewicz:
Dobra runda jesienna zakończona w mało radosnym stylu,  jednak patrząc na ogół nie można narzekać, bo zostajemy nadal realnie w walce o podium, a swoją postawą w całej rundzie wiosennej przynieśliśmy kibicom więcej radości niż smutków.
Przed nami w niedzielę „Gala Piłkarska W Krynkach” i tam będzie można zobaczyć szczegółowe podsumowanie.