Promień Krzywiń „na piątkę” w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę Promień Krzywiń odniósł wreszcie zdecydowane zwycięstwo. Drużyna trenera Łukasza Koniecznego pokonała 5:0 Awdaniec Pakosław.

Przez całe spotkanie gospodarze dominowali na boisku a przyjezdni ograniczali się do kontrataków. Już w 7. minucie Wojciech Goszczyński po strzale zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później z daleka uderzył Andrzej Nowak. Piłka odbiła się od poprzeczki i prawdopodobnie spadła tuż za linią bramkową. Asekuracyjne dobił ją jeszcze Hubert Wawrzyniak i Promień wyszedł na prowadzenie. Minęło dziesięć minut, a gospodarze prowadzili już 2:0. Adrian Nowak zagrał piłkę do wchodzącego w pole karne Wojciecha Goszczyńskiego, który pewnie pokonał bramkarza i ustali wynik meczu do przerwy.

Kilkanaście minut po wznowieniu gry po podaniu Andrzeja Nowaka prowadzenie gospodarzy podwyższył Mikołaj Wosiak. Po chwili ponownie dobre zagranie Andrzeja Nowaka. Wpuścił tym razem w pole karne Kacpra Mrozińskiego, który odegrał do mającego przed sobą pustą bramkę Tomasza Maika, a on nie zmarnował wyśmienitej sytuacji. W 60. minucie po podaniu Huberta Wawrzyniaka w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem znalazł się Mikołaj Losy i nie dał szans golkiperowi gości. W końcówce jeszcze swoje sytuacje zmarnowali Kacper Mroziński i Aleksander Konieczny. Strzał z dystansu Huberta Wawrzyniaka minął bramkę gości.

Po tym meczu Promień awansował na trzecie miejsce w tabeli gr. 4 RED BOX Klasy Okręgowej. Za tydzień wyjazdowy mecz z wiceliderem Wisłą Borek Wielkopolski.