Pszczółki latają tuż nad… Potokiem

Pszczółki to wieś położona w województwie pomorskim pomiędzy Pruszczem Gdańskim, a Tczewem. Piłkarskim klubem w Pszczółkach jest Potok.

51,4% mieszkańców Pszczółek to kobiety. Pewnie dlatego grają w lidze wyższej niż mężczyźni (trutnie?). I grają bardzo dobrze, bo w pierwszym meczu obecnego sezonu (IV liga kobiet, gr. pomorska) pokonały Brdę Rytel 10:1. W sezonach 2018/19 i 2019/20 grały nawet w III lidze kobiet (też gr. pomorska).

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Potok Pszczółki po turnieju „Dziewczyny grają fair”

Natomiast męskie pszczółki latają tuż nad potokiem, czyli bardzo nisko. W dwóch pierwszych meczach pomorskiej A-klasy (gr. Gdańsk II) Potok uzyskał dwa nienajlepsze rezultaty: 0:10 (0:4) na wyjeździe z Amatorem Kiełpino oraz 0:15 w Gdańsku z tamtejszym Jaguarem II. Męski zespół z Pszczółek oczywiście zajmuje ostatnie 14. miejsce w tabeli.

Poprzedni sezon w pomorskiej klasie okręgowej też nie był udany. Potok zajął ostatnie 18. miejsce z bilansem… uwaga… 27 meczów, 0 pkt. (0-0-27), br.  8-197.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stoją
Zespół Akademii Potoka Pszczółki po sparingu z Osieczanką Osice
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby
Potok Pszczółki w 2016 roku
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i uśmiechnięci ludzie
Potok Pszczółki reprezentował Gminę Pszczółki w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Halowej 2019

Co prawda rezultaty nie są zadowalające, ale myślę, że tu liczy się chęć i przyjemność grania w amatorskiej drużynie piłkarskiej. A za tym, mimo wszystko idzie pracowitość. Jak u prawdziwych pszczół.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.