Raków dopiął swego. Lepiej późno niż wcale. Wreszcie skończą się kpiny

ArcelorMittal Park w Sosnowcu to stadion, na którym Raków występuje jako gospodarz w meczach Ligi Europy. Mistrz Polski przekazał, że kolejne spotkanie rozegra już na nowej murawie.

Nawierzchnia boiska w Sosnowcu była obiektem drwin. Na jej stan narzekali piłkarze drużyn przyjezdnych. Raków reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, a murawa na ArcelorMittal Park nie była najlepszym świadectwem infrastruktury w naszym kraju. Częstochowski klub przekazał wreszcie dobrą wiadomość w tej sprawie.

– Rozpoczęła się wymiana murawy na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Dzięki temu procesowi jakość nawierzchni, na której rozgrywane są m.in. mecze Ligi Europy, znacznie się poprawi – przekazał Raków w komunikacie na swojej stronie internetowej.

– Aktualnie trwa zdzieranie starej murawy, a w jej miejsce w najbliższych dniach położona zostanie nowa, pochodząca z Węgier trawa wykładana z rolki. Według planów gospodarzy stadionu, jej debiut nastąpi podczas meczu Ligi Narodów Kobiet Polska – Grecja zaplanowanego na 5 grudnia – czytamy w komunikacie „Medalików”.

Dziękuję prezydentowi Sosnowca, Arkadiuszowi Chęcińskiemu i władzom ZPS, prezes Karinie Skowronek i dyrektorowi Marcinowi Jaroszewskiemu za profesjonalne rozwiązanie problemu na każdym szczeblu – mówi prezes zarządu Rakowa, Piotr Obidziński.

– Jestem pewien, że takie podejście przyczyni się do dalszej budowy pozytywnego wizerunku dla Sosnowca w Polsce i Europie, a nas utwierdza w przekonaniu, że wspólnie działamy dla umacniania polskiej piłki nożnej w obszarach sportu i infrastruktury. ZPS to bezsprzecznie perła na europejskiej mapie zarówno piłki nożnej, jak i innych sportów. ZPS to też świetne miejsce dla rozwoju biznesu, o czym świadczy wsparte przez prezydenta spotkanie i połączenie środowisk biznesowych Częstochowy i Sosnowca – dodał.

Raków na nowej murawie w Sosnowcu zagra 14 grudnia z Atalantą w meczu Ligi Europy.

Fot. Zagłębiowski Park Sportowy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.