Remis Wieczystej. Podlasie Biała Podlaska utarło nosa faworytom (WIDEO)

Wieczysta Kraków w meczu drugiej kolejki czwartej grupy III ligi zremisowała na wyjeździe 1:1 z zespołem Podlasia Biała Podlaska. Podopieczni Franciszka Smudy uratowali remis w drugiej połowie spotkania.

Faworyt III-ligowych rozgrywek już w pierwszym wyjazdowym spotkaniu sezonu stracił punkty.

Od początku spotkania było widać, że gospodarze nie czują wobec gwiazd Wieczystej żadnego strachu. Ekipa z Białej Podlaskiej początkowo grała cofnięta, na własnej połowie. Gospodarze kasowali ataki Wieczystej, a z upływem czasu sami również starali się inicjować akcje w ofensywie. Podlasie przejęło inicjatywę od 30. minuty spotkania, choć nie ma co ukrywać, że ich atutem było nasiąknięte wodą boisko, na którym gracze z Krakowa tracili większość swoich atutów.

Przewaga skazywanych na pożarcie gospodarzy przyniosła efekt w 40. minucie spotkania, kiedy to fantastycznym uderzeniem w „okienko” popisał się Nojszewski. Jeszcze przed przerwą Podlasie mogło powiększyć przewagę, ale na posterunku był bramkarz Wieczystej Bartosz Plewka.

Po zmianie stron napór Wieczystej był ogromny. Jeden za drugim sunęły ataki na bramkę gospodarzy. Piłkarze z Krakowa zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Wyrównanie padło dopiero w 77. minucie spotkania. Bąk idealnie prostopadłym podaniem obsłużył Maka i ten golem uczcił swój debiut w Wieczystej.

Do końca spotkania zespół Franciszka Smudy dążył do zdobycia zwycięskiego gola, ale wynik nie uległ zmianie i sensacja stała się faktem.

Spotkanie w Białej Podlaskiej powinno dać do myślenia zawodnikom Wieczystej. Pokazało ono dobitnie, że żarty się już skończyły i w III lidze nikt nie położy się na boisku przed krakowskim zespołem, czekając na najniższy wymiar kary.

Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Nojszewski 40, 1:1 Mak 77.
Podlasie: Misztal – Salak, Chyła, Kozłowski – Nojszewski (64 Spring), Podstolak, Andrzejuk (85 Kosieradzki), Pigiel (85 Piotrowski) – Wojczuk, Galach (74 Bahonko) – Mażysz (64 Domański).
Wieczysta: Plewka – Faworow, Augustyn, Koncewicz-Żyłka (46 Bujak), Klimczak – Gamrot, Moulin (41 Pietras) – Hebel (64 Kumah), Majewski (64 Bąk), Mak – Peszko.
Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce). Żółte kartki: Galach – Augustyn, Pietras, Mak. Widzów: 1000.

(fot. MKS Podlasie Biała Podlaska/Facebook)