Groń Bujaków. Nowa rzeczywistość w klubie

LKS Groń Bujaków w ubiegłym sezonie zajął czwarte miejsce tabeli Klasy B grupa Bielsko-Biała. Zespół walczył o awans, lecz kolejny raz bez powodzenia. Przed nową kampanią w zespole z Bujakowa doszło do wielu zmian personalnych.

– Na zmiany barw zdecydowali się przede wszystkim Majdoń i Śleziak, którzy zdobyli odpowiednio 28 i 20 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Pierwszy z wymienionych w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Orła Kozy, a drugi Pioniera Pisarzowice – mówi Galaktycznemu przedstawiciel Gronia.

– Na odpoczynek od piłki, póki co, zdecydował się Wnęczak. Z drużyną pożegnał się jeszcze Witkowski, który niewątpliwie był barwną postacią naszej ekipy z Bujakowa – dodaje.

Groń pozyskał również kilku graczy. Do zespołu dołączyli również młodzi zawodnicy.

– W nadchodzącym sezonie nasze barwy będą reprezentować Damian Rozumek i Marcin Foltyn. Szansę gry w pierwszej drużynie otrzymają wychowankowie klubu, którzy ukończyli wiek juniora jak np. Mateusz Paździorko czy Kamil Jurowski. Stopniowo są również wprowadzani kolejni młodsi zawodnicy. Drużyna jest w trakcie przebudowy i potrzebuje czasu, aby zacząć dobrze funkcjonować w nowym kształcie – podkreśla mój rozmówca.

O tym, że nowa drużyna Gronia Bujaków rodzi się w bólach świadczą wyniki meczów sparingowych rozegranych podczas letnich przygotowań do rozpoczynającego się w najbliższy weekend sezonu. Zespół zakończył ten okres z kompletem porażek i bilansem bramkowym 7:26.

Orzeł II Łękawica 1:9

Zamek Grodziec 2:3 (PP)

Żar Międzybrodzie 0:7

Orzeł Wieprz 2:3

Korona Harmęże 2:4

Jak podkreśla przedstawiciel klubu, nikt nie myśli o awansie, tylko o budowaniu ciekawej i perspektywicznej drużyny.

– Wierzymy, że ciężka praca przyniesie efekty, które będą widoczne w lidze – podsumowuje.

Zmagania w nadchodzących rozgrywkach Groń Bujaków rozpocznie 27 sierpnia, kiedy to uda się do Rybarzowic na starcie z tamtejszą Iskrą.

Poniżej kalendarz gier Gronia w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023.

***

Zapraszam do kontaktu zespoły z Niższych Lig. Więcej TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.