Śląska klasa okręgowa grupa IV. Ranking popularności klubów

Prezentuję kolejne zestawienie w cyklu „Ranking popularności klubów”. Kolejna liga ze Śląska pod lupą, tym razem jest to czwarta grupa klasy okręgowej. Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. W zestawieniach nie są uwzględniane zespoły rezerw występujących w danej lidze. Nie są też brane pod uwagę liczby mieszkańców miejscowości, z których wywodzą się kluby.

Profile klubów czwartej grupy śląskiej okręgówki są bardzo zróżnicowane pod względem ilości polubień. Od bardzo mało aktywnych z liczbą lajków w przedziale 100-400, po zespoły mogące zaimponować dwoma, a nawet trzema tysiącami sympatyków na facebooku.

W przypadku Uranii Ruda Śląska wziąłem pod uwagę profil uznawany za oficjalny. Nie udało się natomiast odszukać aktualnego profilu Orła Mokre.

Na 16 sklasyfikowanych klubów, siedem znajduje się poniżej granicy tysiąca polubień. Sześć z nich mieści się w przedziale 1246-1891. Dwa kluby mogą pochwalić się ponad dwoma tysiącami fanów, a zwycięzca rankingu przekroczył trzy tysiace polubień.

Na trzecim miejscu uplasował się AKS Górnik Niwka Sosnowiec z liczbą 2197 osób, który polubiły klubowy fanpage. Lokata druga przypadła liderowi rozgrywek po rundzie jesiennej, Szczakowiance Jaworzno. Profil klubu „lubi” na chwilę obecną 2340 fanów.

Zdecydowanym zwycięzcą z liczbą lajków 3105 została Sparta Katowice. Brawo.

Ranking popularności klubów występujących w czwartej grupie śląskiej klasy okręgowej pod względem liczby lajków na facebooku. Stan na 01.04.2020.

[ninja_tables id=”3204″]

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.