Śląska klasa okręgowa grupa VI. Ranking popularności klubów

Kolejne zestawienie w cyklu „Ranking popularności klubów”. Dziś kończę wirtualną podróż po śląskich okręgówkach. Czas na grupę szóstą…Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. W zestawieniach nie są uwzględniane zespoły rezerw występujących w danej lidze. Nie są też brane pod uwagę liczby mieszkańców miejscowości, z których wywodzą się kluby.

W szóstej grupie śląskiej okręgówki sklasyfikowałem 14. zespołów. Dwa kluby nie posiadają aktywnych profili na facebooku. Są to Skałka Żabnica i Błyskawica Drogomyśl, które ostatnie informacje zamieściły nawet kilka lat temu.

Analizując ligę jako całość, jeden z klubów może pochwalić się profilem, który polubiło ponad 5 tysięcy osób. Siedem zespołów mieści się w przedziale 1078-1738. Sześć klubów nie przekroczyło granicy tysiąca lajków.

Pierwsza trójka rankingu prezentuje się następująco:

Trzecie miejsce zajął klub Bory Pietrzykowice. Zespół w tabeli rozgrywek zajmuje 14. lokatę, natomiast jeśli chodzi o aktywność w social mediach, jest ona na wysokim poziomie. 1551 polubień profilu pozwoliło Borom uplasować się na najniższym stopniu podium rankingu.

Druga pozycja przypadła Koszarawie Żywiec. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje siódme miejsce, natomiast w rankingu popularności został wiceliderem z liczbą „lajków” 1738.

Bezapelacyjnym zwycięzcą zestawienia został klub Czarni-Góral Żywiec. Fanpage tego zespołu może konkurować z facebookowymi profilami klubów trzecioligowych. Pierwsze miejsce w rankingu popularności szóstej grupy śląskiej okręgówki Czarni-Góral Żywiec zdobyli dzięki aż 5675 lajkom. Chapeau bas!!!

Ranking popularności klubów występujących w szóstej grupie śląskiej klasy okręgowej pod względem liczby lajków na facebooku. Stan na 03.04.2020.

[ninja_tables id=”3219″]

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.