Szkoleniowiec tego zespołu ma na koncie cztery tytuły mistrza Polski. W składzie… wicemistrz świata w siatkówce. Oto Zatoka 95 Puck

Zatoka 95 Puck jest kolejnym klubem, który rozpoczął współpracę z portalem GF i został objęty patronatem medialnym. W poniższej publikacji „słów kilka” o nowym partnerze Galaktycznego Futbolu.

Zatoka Puck aktualnie występuje w pierwszej grupie gdańskiej A-klasy. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 13 punktów i bilansem bramkowym 32-50. Zatoka odniosła 4 zwycięstwa, jeden mecz zremisowała oraz ośmiokrotnie schodziła z murawy pokonana.

Jedną wygraną nam zabrano, ponieważ rywal wycofał się w trakcie rozgrywek. Największym problemem w trakcie rundy jesiennej były trapiące nas kontuzje. Poza bramkarzem, praktycznie każdy zawodnik miał jakąś przerwę spowodowaną urazem – mówi Bartosz Kollek, kierownik klubu z Pucka.

Cel na rundę wiosenną to jak najszybsze poprawienie miejsca w tabeli i spokojne utrzymanie w lidze – dodaje działacz Zatoki.

Zespół Zatoki rozpoczął zimowe zajęcia już 7 stycznia. Treningi są przeprowadzane dwa razy w tygodniu na Orliku w Pucku. W ramach przygotowań do rundy wiosennej zaplanowano 5 sparingów. W pierwszym z nich Zatoka uległa 3:4 Sztormowi Kosakowo (kl. okręgowa Gdańsk I). Kolejne dwie gry kontrolne również zakończyły się przegraną drużyny z Pucka – 3:10 z Błyskawicą Reda Rekowo (kl.okręgowa Gdańsk I) oraz 1:9 z MKS II Władysławowo (A-klasa GdańskI).

Przed Zatoką Puck jeszcze dwa spotkanie sparingowe:

13.03 godz. 15 – Start Mrzezino (A-klasa Gdańsk I) – Mecz zostanie rozegrany na boisku w Mrzezinie

20.03 godz. 15 – Solar Władysławowo (A-klasa Gdańsk I) – Mecz zostanie na stadionie MOKSiR w Pucku

Pierwszy mecz ligowy, który zgodnie z terminarzem zaplanowano na 20/21 marca został przełożony na 15 maja.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, uprawia sport i trawa

Trenerem zespołu seniorów Zatoki oraz dwóch drużyn juniorów jest Daniel Dubicki, były młodzieżowy reprezentant Polski oraz zawodnik takich klubów jak Zatoka Puck, Start Mrzezino, Kmita Zabierzów, Orkan Rumia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Polkowice, Bałtyk Gdynia, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź czy Zagłębie Lubin.

Wisła Kraków - Parma AC 4:1 (pd.), 14.11.2002
Wisła Kraków – AC Parma 4:1, 14.11.2002

45-letni szkoleniowiec Zatoki Puck, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, ma na swoim koncie 134 występy na poziomie Ekstraklasy, w których zdobył 16 bramek i zanotował 3 asysty. Daniel Dubicki to czterokrotny mistrz Polski. Sztuki tej dokonał reprezentując barwy ŁKSu Łódź oraz Wisły Kraków. W barwach krakowskiego zespołu zaliczył również kilkanaście meczów w europejskich pucharach. Był bohaterem słynnego meczu z Parmą, kiedy to Wiślacy odprawili Włochów wygrywając z nimi 4:1. Obecny szkoleniowiec Zatoki Puck rywalizował wówczas w o miejsce w składzie „Białej Gwiazdy” z Maciejem Żurawskim, Tomaszem Frankowskim i Marcinem Kuźbą.

Daniel Dubicki w aktualnie trwającym sezonie dwa razy wyszedł na boisko jako zawodnik. W meczu Pucharu Polski przeciwko Błyskawicy Reda Rewkowo (0:2) oraz w ostatnim meczu rundy jesiennej ze Startem Mrzezino (2:5).

Daniel Dubicki
Daniel Dubicki z adeptami futbolu Zatoki Puck

Jako ciekawostkę należy dodać, że wśród zawodników biorących udział w rozgrywkach gdańskiej A-klasy w barwach Zatoku, są byli reprezentanci Polski w siatkówce, wicemistrz świata Daniel Plinski oraz Marcin Wika. Obaj jak tylko powalają na to obowiązki biorą udział w treningach i meczach ligowych puckiego zespołu.

Marcin Wika (po lewej)
Daniel Pliński (po lewej)

******

Zachęcam do obserwowania mediów społecznościowych klubu z Pucka. Link TUTAJ

Już wkrótce kolejne informacje o Zatoce.

*******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.