Zwycięstwo Legionovii w zaległym meczu pierwszej grupy III ligi

W dzisiejsze przedpołudnie swoje rozgrywki rozpoczęli piłkarze klubów występujących na czwartym poziomie rozgrywkowym (3 liga).

W zaległym spotkaniu 17 kolejki piłkarze Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie rezerwy Jagiellonii Białystok.

Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 13:00 na stadionie miejskim w Legionowie.

Skład Legionovii na dzisiejszy mecz.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszła drużyna gospodarzy która już od 6 minuty prowadziła po kapitalnym uderzeniu z dystansu Patryka Koziary.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to zawodnicy Legionovii schodzili do szatni w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron sytuacja podobna do tej z pierwszej połowy, bowiem już po pięciu minutach od wznowienia gry piłkarze prowadzeni przez Michała Pirosa podwyższyli prowadzenie.

Autorem bramki był znany z występów w Ekstraklasie m.in. dla Legii Warszawa oraz Cracovii Kraków Dariusz Zjawiński. Król strzelców I ligi z sezonu 2013/14 do drużyny z Legionowa dołączył przed obecną rundą powracając na Parkową po 17 latach.

Goście przywrócili napięcie w 66. minucie meczu zdobywając bramkę kontaktową której autorem był Hubert Matras, niespełna 20-letni zawodnik z przeszłością w juniorskich zespołach Fulham.

Hubert Matras w barwach Fulham.

Do końca spotkania jednak nic się już nie zmieniło i to drużyna z Legionowa cieszyła się z pierwszego wiosennego zwycięstwa.

Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:0)

Koziara 6′ Zjawiński 50′ – Matras 66′

Druzyna z Legionowa po pierwszej rundzie zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli pierwszej grupy III ligi, natomiast goście plasują się na 10 pozycji.