Szkoleniowiec Victorii Świebodzice: Zagraliśmy jak drużyna trampkarzy. Był to nasz najsłabszy mecz od kiedy sięgam pamięci

Victoria Świebodzice na własnym boisku uległa 0:2 Włókniarzowi Kudawa Zdrój w meczu 5. kolejki rozgrywek wałbrzyskiej klasy okręgowej. Daniel Gandera, szkoleniowiec gospodarzy, po zakończeniu spotkania nie szczędził gorzkich słów.

Zawodnicy Victorii przystępowali do meczu z Włokniarzem po serii trzech wygranych z rzędu. Forma prezentowana przez podopiecznych Daniela Gandery pozwalała z pewnością realnie myśleć o kolejnym zwycięstwie. Niestety, trzy punkty pojechały do Kudowy.

Mecz nie ułożył się po myśli naszej drużyny. Już w 10. minucie meczu straciliśmy pierwszą bramkę. Po naszym wyraźnym błędzie w defensywie, zawodnik drużyny gości przelobował Marcina Jaskółowskiego. Po przerwie nasi zawodnicy próbowali odrobić straty, ale w 85. minucie nadziali się na skuteczną kontrę Włókniarza, którą wykończył Paweł Myrdacz – krótko opisał spotkanie Radosław Sowa.

W mocnych slowach natomiast poczynania swego zespołu skomentował Daniel Gandera.

Zagraliśmy dziś jak drużyna trampkarzy, a nie jak seniorzy (nie obrażając trampkarzy). Zabrakło wszystkiego, woli walki, zaangażowania i chęci gry, był to nasz najsłabszy mecz od kiedy sięgam pamięcią. Musimy jak najszybciej otrząsnąć się z tego marazmu. W taki sposób nie da rady grać w piłkę – powiedział szkoleniowiec Victorii.

Włókniarz to na pewno bardzo wymagający rywal, grający w lidze Okręgowej od kilku sezonów. W kolejnym spotkaniu musimy zagrać o niebie lepiej, by myśleć o nawiązaniu walki z Zdrój Jedliną Zdrój – podkreślił Daniel Gandera.

MKS Victoria Świebodzice – Włókniarz Kudowa Zdrój 0:2 (0:1)

Bramki: Tomczak 10′, Myrdacz 85′.

Skład Victorii: Marcin Jaskółowski – Tomasz Borgoń, Błażej Gromniak (Kpt.), Michał Juszczyk, Mariusz Błaszczak , Paweł Grzesiak, Dmytro Altukhov, Daniel Gandera, Kacper Wiśniewski, Tomasz Rutkowski, Marcin Traczykowski.

Rezerwowi: Fabian Chrebela (Br), Adam Tarkowski, Jakub Nawojski, Dominik Woźniak

Zmiany:

Dmytro Altukhov–> Jakub Nawojski

Marcin Traczykowski –>Dominik Woźniak

Victoria Świebodzice zajmuje 6. miejsce w tabeli wałbrzyskiej okręgówki z dorobkiem 9. punktów. W kolejnym spotkaniu podopieczni Daniela Gandery zmierzą się na wyjeździe ze Zdrojem Jedlina Zdrój.

Victoria Świebodzice współpracuje z portalem Galaktyczny Futbol. Klub został objęty patronatem medialnym.