fbpx

Utalentowany pomocnik zamienił Białą Gwiazdę na Legię Warszawa

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła transfer 18-letniego pomocnika Wojciecha Urbańskiego, który do tej pory występował w barwach krakowskiej Wisły. W sezonie 2023/2024 utalentowany piłkarz zasili drugą drużynę stołecznego klubu.

Legia Warszawa buduje zespół na kolejną kampanię. Do klubu z Łazienkowskiej trafili już Marc Gual – król strzelców minionego sezonu PKO Ekstraklasy oraz Patryk Kun z Rakowa Częstochowa. Władze stołecznego klubu rozstały się za to z Mattiasem Johanssonem, a Filip Mladenović na zasadzie wolnego transferu ma odejść do greckiego Panathinaikosu.

Władze stołecznego klubu chcą również wzmocnić zespół trzecioligowych rezerw. Dyrektor Akademii Marek Śledź chciałby ściągnąć do drugiej drużyny Michała Pazdana, Michała Kucharczyka oraz Michała Kopczyńskiego. Ten ostatni posiada jeszcze ważną rok umowę z Wartą Poznań. Z kolei Pazdan i Kucharczyk po sezonie rozstali się odpowiednio z Jagiellonią Białystok oraz Pogonią Szczecin.

Pewne już jest natomiast, że ekipę rezerw wzmocni 18-letni Wojciech Urbański. W Centralnej Lidze Juniorów w zespole Wisły Kraków prezentował się na tyle dobrze, że trener Radosław Sobolewski zabrał go na treningi z pierwszym zespołem. Nastolatek nie zadebiutował w Fortuna 1 Lidze, ale zwrócił na siebie uwagę działaczy Legii.

Urbański wcześniej był zawodnikiem takich klubów jak KS Harnaś Tymbark oraz Turbacz Mszana Dolna. Do Wisły Kraków trafił w 2018 roku trafił. W zakończonym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-19 rozegrał 27 spotkań, zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.