fbpx

V liga grupa wielkopolska II. Płomień Przyprostynia najwyżej notowana drużyna w powiecie nowotomyskim

Płomień Przyprostynia po raz pierwszy gości na łamach Galaktycznego. W publikacji przedstawiam raport z klubu o jego aktualnej sytuacji.

Płomień Przyprostynia występuje w drugiej grupie wielkopolskiej V ligi (klasa okręgowa). Po rundzie jesiennej zespół zajmuje szóstą pozycję w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Strata do prowadzącej Krobianki Krobia wynosi zaledwie 5 „oczek”, więc wiosenne rozgrywki (o ile się odbędą) zapowiadają się bardzo ciekawie.

Klub aktywnie prowadzi media społecznościowe, w szczególności jest mocno obecny na facebooku. Redagowaniem treści zajmują się trzej bracia Borkowscy, Radosław, Jakub i Przemysław Borkowski oraz Paweł Szotta. To dzięki ich aktywności można śledzić na bieżąco relacje z meczów czy też oglądać Turbokozaka z udziałem zawodników Płomienia. 

Płomień Przyprostynia, to klub z zachodniej części województwa wielkopolskiego, leżącego na pograniczu z województwem lubuskim. Po wycofaniu się z rozgrywek Pogoni Lwówek, Płomień jest najwyżej notowaną drużyną w rozgrywkach seniorskich w powiecie nowotomyskim – mówi Przemysław Borkowski.

Zespół Płomienia zimowe przygotowania rozpoczął 21 stycznia, pod wodzą nowego-starego trenera Tomasza Radwana. Szkoleniowiec po raz pierwszy prowadził Płomień od początku rundy jesiennej sezonu 2008/09. Pracę zakończył jesienią 2012 roku. Obecnie w jego sztabie szkoleniowym znaleźli się wieloletni trener drużyn młodzieżowych oraz drugiej drużyny seniorów Przemysław Borkowski oraz trener bramkarzy Sławomir Adamczak z Goalkeepers Academy Grodzisk Wielkopolski.

Płomień rozegrał pięć meczów sparingowych. Pierwszy z nich ZAP Zbąszynek (IV Liga Lubuska) zakończył się wynikiem 3:3 (bramki: Łukasz Kaźmierczak, Michał Gucia, Łukasz Rogowski), następnie z Sokołem Pniewy 3:5 (V Liga Wielkopolska, bramki: Tomasz Kowalski, Marcin Kędziora,  Michał Gucia). Trzeci mecz to wyjazdowy do Pogoni Świebodzin 3:2 (IV Liga Lubuska, bramki: Szymon Juszczak, Łukasz Rogowski, Jakub Borkowski) w czwartym meczu kontrolnym padł remis 2:2 z Promieniem Opalenica (Klasa Okręgowa Wielkopolska, bramki: Jakub Borkowski, Michał Gucia), a w ostatnim Płomień wygrał 3:2 z Gromem Wolsztyn (bramki: Maciej Kubiak-2, Marcin Kędziora) – informuje Przemysław Borkowski.

Wykorzystując bogate zaplecze obiektów sportowych w Gminie Zbąszyń treningi i mecze kontrolne Płomień rozgrywał na stadionie Orła ze sztuczną nawierzchnią, należącym do Zbąszyńskiego Centrum Sportu – podkreśla mój rozmówca.

Należy dodać, że swoje mecze kontrolne rozgrywa druga drużyna seniorów – Płomień B Przyprostynia. Dwa rozegrane spotkania zakończyły się porażkami 1:5. Najpierw zespół musiał uznać wyższość Toromy Torzym (Klasa Okręgowa Lubuska, bramka: Krzysztof Woźniak), a w drugim spotkaniu uległ Wichrowi Strzyżewo (A Klasa Wielkopolska, bramka: Łukasz Adamczak).

Drużynę Płomienia B czekają jeszcze dwa mecze kontrolne z reaktywującymi się zespołami: Błędno Nądnia oraz Kolnem Babimost – dodaje pan Przemysław.

W lutym odbył się również doroczny Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Zbąszynia. Podczas czternastu edycji tej imprezy, Płomień triumfował dziewięciokrotnie.

Do zespołu dołączyło dwóch zawodników. Bramkarz Jakub Gassem oraz napastnik Maciej Kubiak, obaj zawodnicy trafili z Obry Zbąszyń. W przeszłości obaj reprezentowali klub z Przyprostyni w drużynach młodzieżowych. Jak zaznaczył trener Tomasz Radwan, drużyna Płomienia będzie dla nich tylko przystankiem w przygodzie z futbolem. Obaj z pewnością trafią do drużyn z wyższych lig.  W drużynie zresztą jest kilku innych graczy, którzy swoimi umiejętnościami aspirują do gry na wyższych szczeblach rozgrywek – podkreśla Przemysław Borkowski.

Do takich zawodników należy jeszcze zaliczyć Łukasza Kaźmierczaka czy Kamila Rzepę, jednak w/w zawodnicy muszą wiedzieć, że tylko systematyczną pracą na treningu są stanie dojść wyżej niż V Liga. Nasza drużyna opiera się również na doświadczonych lokalnych zawodnikach takich jak: Krzysztof Fleischer, Marcin Kędziora, Michał Gucia, Mariusz Połomka czy Szymon Juszczak – zaznacza pan Przemysław.

Kadra zespołu obecnie przedstawia się następująco: Nowak Jakub, Seifert Dawid, Kędziora Marcin, Pusiak Bartosz, Tsemkoh Vitalii, Dychko Mykhailo, Fleischer Krzysztof, Kaczmarek Michał, Kaźmierczak Łukasz, Juszczak Szymon, Rogowski Łukasz, Gassem Jakub, Borkowski Przemysław, Połomka Mariusz, Kubiak Maciej, Brzozowski Jakub, Kowalski Tomasz, Bąbelek Mateusz, Rzepa Kamil, Gucia Michał, Borkowski Daniel, Madaj Miłosz, Adamczak Marcin, Grabia Artur, Kędzierzyński Rafał, Rajewski Sebastian, Kłassen Patryk, Borkowski Jakub, Owczarczak Jakub, Kraszewski Krystian.

******

Dziękuję panu Przemysławowi Borkowskiemu za udzielenie wyczerpujących informacji.

Zapraszam do obserwowania mediów społecznościowych Płomienia Przyprostynia.

https://www.facebook.com/plomienprzyprostynia/

http://www.plomien1946.boo.pl/

******

Wielkopolski Związki Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu organizowanych przez siebie rozgrywek. Przyczyną jest zagrożenie epidemiologiczne.

Przerwa spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa ma potrwać do 23 marca. “Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych” – czytamy na stronie internetowej WZPN-u.

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “V liga grupa wielkopolska II. Płomień Przyprostynia najwyżej notowana drużyna w powiecie nowotomyskim”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.