Victoria Świebodzice, po dramatycznym meczu, wywozi trzy punkty z Kamieńca. Powrót z 0:2 na 3:2

Zawodnicy Victorii Świebodzice odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach wałbrzyskiej klasy okręgowej „KEEZA”. Tym razem w pokonanym polu zostawili Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Zespół beniaminka ze Świebodzic zalicza bardzo dobry start w rozgrywkach. W Kamieńcu podopieczni Daniela Gandery dopisali do swego dorobku kolejne trzy punkty. Victoria zajmuje już 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 „oczek”.

O spotkaniu w Kamieńcu opowiedział Galaktycznemu administrujący klubowe media Victorii, Radosław Sowa.

Drużyna seniorów zmierzyła się na wyjeździe z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Mecz ułożył się bardzo źle dla podopiecznych trenera Daniela Gandery do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po golach Dariusza Mieszkalskiego w 11 minucie i Marcina Gerlacha w 39 minucie.

Po zmianie stron Victoria zaczęła grać o niebo lepiej. W 61. minucie strzałem z 16 metrów grający trener Daniel Gandera zdobył kontaktową bramkę. Sześć minut później był już remis po dośrodkowaniu Pawła Grzesiaka, Kacprowi Wiśniewskiemu zostało tylko dołożyć nogę i strzelić do pustej bramki. Na 15. minut przed końcem meczu udało się drużynie Victorii wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca gospodarzy zbyt krótko wybił piłkę wprost na nogę Mariusza Antasa, który nie zmarnował okazji do zdobycia bramki – relacjonuje Radosław Sowa.

Po meczu kilka zdań powiedział również Daniel Gandera, szkoleniowiec Victorii.

Muszę powiedzieć ze jestem dziś dumny z chłopaków. Bez wątpliwości zagraliśmy słabo do przerwy, choć mieliśmy swoje sytuacje. Drużyna pokazała co znaczy charakter w piłce nożnej i za to im dziękuję. Uważam, że druga połowa była już zdecydowanie pod nasze dyktando i zasłużenie przywozimy 3 pkt z Kamieńca.

Na stronie internetowej klubu Zamek Kamieniec Ząbkowicki została opublikowana pomeczowa wypowiedź kapitana zespołu z Kamieńca, Łukasza Ścigaja:

To już kolejny mecz, który przegrywamy w drugiej połowie. Pomimo prowadzenia do przerwy różnicą dwóch goli i względnej kontroli nad spotkaniem totalnie odpuszczamy drugą odsłonę i przegrywamy mecz. Gratulacje dla przeciwnika, który wykazał się dużą wolą walki i ambicją. Nam zdecydowanie zabrakło agresji i boiskowego cwaniactwa. Po kolejnej takiej wpadce musimy popracować nad mentalnością, bo tu leży przyczyna naszych niepowodzeń – powiedział.

Zamek Kamieniec Zabkowicki – Victoria Świebodzice 2:3 (2:0)

Bramki Zamek: Mieszkalski 11′, Gerlach 39′

Bramki Victoria: Gandera 61′, Wiśniewski 67, Antas 75′

Skład Victoria: Marcin Jaskółowski – Michał Juszczyk, Błażej Gromniak (K), Mariusz Błaszczak, Mariusz Antas, Daniel Gandera, Tomasz Borgoń, Dmytro Altukhov, Kacper Wiśniewski, Marcin Traczykowski, Dawid Kokoszka

Rezerwowi: Adam Tarkowski, Jakub Nawojski, Przemysław Kuźmiński, Paweł Grzesiak, Fabian Chrebela (Br), Tomasz Rutkowski

Zmiany:

46’ Michał Juszczyk – Paweł Grzesiak

60’ Dmytro Altukhov – Tomasz Rutkowski

78’ Mariusz Antas – Adam Tarkowski

88’ Tomasz Borgoń – Jakub Nawojski

Gratulacje dla drużyny i trenera za walkę do ostatniej minuty. A już w 5.09.2020 zmierzymy się na własnym boisku z drużyną Włókniarza Kudowa Zdrój – mówi Radosław Sowa.