Warta Poznań pozyskała 19-latka z trzecioligowej Nielby Wągrowiec

19-letni obrońca Bartłomiej Burman podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

Wychowanek Lecha Poznań ostatni rok spędził w trzecioligowej Nielbie Wągrowiec. W barwach tego zespołu w obecnym sezonie wystąpił w 16 spotkaniach drugiej grupy III ligi, w których strzelił trzy gole i zanotował asystę.

Burman jest zawodnikiem wyszkolonym przez Lecha Poznań, dla którego grał w drużynach juniorskich, a także zadebiutował w II-ligowych rezerwach. 19-latek występuje na pozycji bocznego obrońcy.

– Transfer do Warty Poznań jest dla mnie bardzo dużym krokiem w przód, a także zastrzykiem motywacji do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności – mówi Bartłomiej Burman, cytowany przez klubowe media.

– Cała drużyna przyjęła mnie pozytywnie, czuję się tu bardzo dobrze. Moim celem jest stanie się piłkarzem, który zasługuje swoją postawą na debiut w Ekstraklasie. Bardzo się cieszę, że otrzymałem od klubu szansę, którą mam zamiar wykorzystać w stu procentach – podkreśla nowy nabytek poznańskiej Warty.

– Bartek to boczny obrońca, większość spotkań w tym sezonie rozegrał na prawej stronie obrony. Sondujemy III ligę po to, żeby wyciągać możliwie młodych chłopców, wyróżniających się na tym poiziomie, po to, żeby powoli wprowadzać ich do gry w ekstraklasie w barwach Warty Poznań –  mówi dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Robert Graf. 

– Oglądaliśmy Bartka w Nielbie w rundzie jesiennej i zrobił na nas spore wrażenie. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że to na dzisiaj nie jest zawodnik gotowy do gry w Ekstraklasie, dlatego planujemy wypożyczenie go na rundę wiosenną do klubu z poziomu centralnego, najchętniej z I ligi. Jest zainteresowanie, są zapytania, więc będziemy szli w tym kierunku. Głęboko wierzymy w to, że jeżeli teraz rozegra pełną rundę na wypożyczeniu na poziomie centralnym, to latem wróci do nas zawodnik, z którego będziemy mogli korzystać w Ekstraklasie, mamy nadzieję, w Warcie Poznań – dodaje.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Foto: Piotr Leśniowski / Warta Poznań

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.