Wieczysta Kraków – Bruk-Bet II Nieciecza. Finał małopolskiego Pucharu Polski! Zwycięzca zgarnie 50 tysięcy złotych

W środę 8 czerwca o godz. 17 na stadionie w Kalwarii Zebrzydowskiej – Wieczysta i Bruk-Bet II spotkają się w finale małopolskiego Pucharu Polski.

Zwycięzca finałowej rywalizacji otrzyma przepustkę do fazy centralnej PP, a także „przytuli” 50 tysięcy złotych. Spotkanie w Kalwarii Zebrzydowskiej powinno dać też odpowiedź na pytanie: Czy rezerwy Termaliki są na tyle silnym zespołem, aby przeciwstawić się gwiazdom z Wieczystej w nadchodzących barażach o awans do III ligi? Zarówno w Pucharze Polski, jak i w barażach będzie to naprawdę rezerwowa drużyna Bruk-Betu. Nie zostanie ona wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu. Nie pozwalają na to zapisy regulaminowe.

Zarówno Wieczysta, jak i „Słonie”, zapewniły już sobie pierwsze miejsca w rozgrywkach IV ligi małopolskiej. Oba zespoły zdominowały rywalizację w swoich grupach. Rezerwy Termaliki po 31 meczach mają na koncie 28 zwycięstw, remis i dwie porażki. Bilans bramkowy 106-20. Wieczysta Kraków rozegrała również 31 spotkań, w których odniosła 27 zwycięstw, trzy razy zremisował i poniosła jedną porażkę. Bilans bramkowy 148-17.

Przed środowym finałem nastąpi losowanie gospodarza pierwszego barażowego spotkania. Terminy dwumeczu o III ligę są już znane – sobota 25 czerwca (godz. 15) i wtorek 28 czerwca (godz. 17).

Sędzią finału małopolskiego Pucharu Polski będzie Dmytro Krywuszkin. To arbiter z ukraińskiej ekstraklasy, którego żona choruje na nowotwór piersi. Małżeństwo przyjechało do Polski, by mogła kontynuować leczenie. Para zamieszkała w Ostrowie Wielkopolskim, a dzięki inicjatywie szefostwa Kolegium Sędziów Małopolskiego ZPN Krywuszkin przyjedzie do Kalwarii. Środowisko sędziów stara się pomóc jego żonie poprzez zbiórkę: www.siepomaga.pl/olha-kryvushkina.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.