Wielkie cele i wielkie serca. Piłkarze Śląska grają o lidera i… dla Piotrusia

W piątek na Tarczyński Arena niezwykle ważny dla Śląska Wrocław mecz z Cracovią. Trójkolorowi na trzy kolejki przed końcem grają o pozycję lidera tabeli. Zawodnicy WKS-u przed meczem pokazali serce i rozpoczęli dodatkowo charytatywną akcję #16dlaPiotrusia.

Ten sezon jest dla kibiców Śląska Wrocław niezwykły. Drużyna pod wodzą Jacka Magiery na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje drugie miejsce w tabeli, liczy się w walce o mistrzostwo Polski, a jeśli w piątek pokona u siebie Cracovię, wskoczy na pozycję lidera! Oczywiście dzień później przodownictwo będzie mogła odzyskać białostocka Jagiellonia.

– Mistrzostwo Polski? Fundamentalne jest to, żeby wygrać z Cracovią i od tego trzeba wyjść. Będziemy walczyć o zwycięstwa. Koncentrujemy się na sobie i wiemy jak wygląda sytuacja w tabeli. Oczywiście, że chcemy mistrzostwa, rozmawiamy na ten temat. Raków gra jeszcze z Pogonią, a Legia jedzie do Poznania, więc na pewno będą jeszcze straty punktów w czołówce. My musimy patrzeć na siebie. Wiemy, że możemy dokonać czegoś wielkiego – mówi Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław.

Jacek Magiera

Wrocławianie liczą nie tylko na trzy punkty, ale i na kolejny mecz z wysoką frekwencją na Tarczyński Arena Wrocław. Średnio spotkania Śląska przyciągają w tym sezonie 21,5 tysiąca widzów, co jest trzecim najwyższym wynikiem w kraju. WKS czekają jeszcze dwa domowe mecze – poza piątkowym z Cracovią również 18 maja z Radomiakiem Radom. W niewiele ponad tydzień wrocławski stadion może odwiedzić kilkadziesiąt tysięcy kibiców – jak wiele? To zależy oczywiście od wielu czynników, ale klub aktywnie zaprasza kibiców, licząc, że ich wsparcie znów poniesie zespół do zwycięstwa.

Patryk Załęczny

– Staramy się, by jak najwięcej osób dowiedziało się o meczu i przyszło nas wspierać. W mieście widać nasze plakaty, reklama meczu obecna jest na tyłach autobusów oraz ekranach i kasownikach MPK, widać nas w Kolejkowie, u partnerów, zapowiedź spotkania jest wyświetlana na stadionie. W tym tygodniu zawodnicy osobiście sprzedawali bilety w Centrum Kibiców Śląska, odwiedzili również kolejną szkołę, do tego trwa konkurs, w którym nagradzamy fanów obecnych na trzech ostatnich meczach, zorganizowaliśmy promocję na „pakiet kibica”, tak by wszyscy przyszli na stadion w barwach. Do tego dochodzi aktywność w mediach, w tym społecznościowych. Kibice nie muszą się też martwić transportem – miasto zorganizowało specjalne linie MPK, by ułatwić dojazd i powrót z meczu. Mamy nadzieję, że wrocławianie i nie tylko licznie przybędą nas wspierać w walce o najwyższe cele – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Piłkarze przygotowują się do meczu, mocno trenują, ale też pamiętają o innych. Zespół WKS-u rozpoczął akcję #16dlaPiotrusia. Na opublikowanym przez klub video każdy z graczy podbił piłkę 16 razy – ta symboliczna liczba nawiązuje do 16 milionów złotych, które muszą zebrać rodzice 5-letniego Piotrka Szliwy z Dolnego Śląska na lek w USA. Chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Podczas meczu na Tarczyński Arena pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać wpłaty do specjalnych puszek. Drużyna Śląska do #16dlaPiotrusia nominowała Jagiellonię Białystok, Lechię Gdańsk oraz Panthers Wrocław. Zachęcamy do wpłat w serwisie siepomaga.pl!

Mecz Śląsk vs. Cracovia w piątek, 10 maja, o godz. 20:30 na Tarczyński Arena Wrocław. 

Tekst i foto: Biuro Prasowe Śląska Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.