Adrian Siemieniec przed meczem z Koroną Kielce: Zmierzymy się z drużyną walczącą o życie

– Skala trudności meczu z Koroną w porównaniu do innych starć z tej rundy jest niewymierna. Zdajemy sobie sprawę z miary odpowiedzialności, chcemy tę potyczkę udźwignąć i udowodnić, że zasługujemy na to. Nie uważam, aby w tej chwili terminarze były decydujące, a to, jak każdy zespół poradzi sobie sam ze sobą i w jaki sposób będzie zarządzał emocjami, konsekwencjami, koncentracją oraz dyscypliną – powiedział przed meczem z Koroną Kielce trener Jagiellonii Białystok, Adrian Siemieniec.

Szkoleniowiec odniósł się do pytania o dużą liczbę straconych goli w ostatnich meczach. – Nie jest tak, że rozmawiamy o obronie dopiero w momencie, w którym straciliśmy sporo bramek. Każdy mecz analizujemy w taki sam sposób, niezależnie od momentu sezonu. Każda analiza wygląda tak samo, z drugiej strony wiemy, że zbyt duże skupienie się na tym, co za nami, na pewno nam nie pomoże i nie powinniśmy iść w tym kierunku. Straciliśmy trzy gole w starciu ze Stalą, dwa z Pogonią. Owszem, jesteśmy źli, ale wracanie do tego co za nami nie zmieni tego stanu rzeczy. Rozmawiamy o tym z zespołem. Naturalnie pewne rzeczy uwypuklamy w procesie analizy, chcemy je wyeliminować, ale i tak najważniejsze jest to co przed nami i wyłącznie na tym się skupiamy – przekonuje Siemieniec.

Co sprawiło, że przeciwko Stali Jaga rozegrała dwie różne połowy? – Naturalnie wielu ocenia mecz przez pryzmat wyniku końcowego, ale my patrzymy z szerszej perspektywy. W tym sezonie zdarzały się nam zwycięskie mecze z dwiema różnymi połowami, ale ze względu na wynik nikt o tym nie mówił. Dzisiaj jesteśmy na takim etapie, że głowa i sfera mentalna decydują o wszystkim. Musimy być spójni, razem, utrzymać konsekwencję i jedność. Oczywiście, trzeba grać dobrze w piłkę, kreować sytuacje bramkowe, dobrze bronić, ale na tym etapie wszystko zaczyna się i kończy w głowie – podkreśla.

Czy w komunikacji z drużyną nie brakuje mocnych i zdecydowanych słów? – Widzę i bardzo to doceniam, jak wszystkim zależy na naszym dobrym wyniku. Czuję to także od was, dziennikarzy. Widać, że chcecie, aby Jagiellonia wygrywała, dobrze grała. Proszę też o pewne zaufanie i szerszą perspektywę na fakt, że pewne rzeczy dzieją się tylko między trenerem i zespołem w szatni i tam pozostają – zaznacza opiekun Jagi.

Jak trudne spotkanie czeka w sobotę Jagiellonię? – Skala trudności meczu z Koroną w porównaniu do innych starć z tej rundy jest niewymierna. Na pewno będzie on trudny ze względu na ciężar gatunkowy dla obu zespołów, każdy wie jak wygląda tabela i etap, na którym się znajdujemy. Dzisiaj najważniejsze jest, w jakiej kondycji my będziemy w sferze mentalne, abyśmy potrafili skupić się na tym, co może dać nam wygraną, na odpowiedniej dyscyplinie taktycznej, realizacji założeń, determinacji, walce do końca. Jest wiele rzeczy, których od siebie wzajemnie wymagamy. Zmierzymy się z drużyną walczącą o życie, bardzo zdeterminowaną, ale nasza sytuacja jest taka, że i to dla nas jest duży mecz. Zdajemy sobie sprawę z miary odpowiedzialności, chcemy tę potyczkę udźwignąć i udowodnić, że zasługujemy na to. Z szerszej perspektywy Korona jest niewygodna dla wielu drużyn, które w starciu z nią są uznawane za faworyta. Korona walczy, jest zdeterminowana, groźna w pojedynkach, intensywna, trzeba się temu przeciwstawić, znaleźć pomysł jak zagrać na swoich warunkach. Sam przeciwko niej kilka razy rywalizowałem, znam historię tych meczów, każdy z nich był dla mnie bardzo ciężki, a wynik zawsze oscylował na styku. Taka jest charakterystyka tej drużyny. Trudno mi powiedzieć, dlaczego Korona lepiej punktowała od ligowej czołówki. Osobiście nie skupiam się na tym, mamy swoje rzeczy, o których musimy rozmawiać i to jest dla mnie najważniejsze. Nie uważam, aby w tej chwili terminarze były decydujące, a to, jak każdy zespół poradzi sobie sam ze sobą i w jaki sposób będzie zarządzał emocjami, konsekwencjami, koncentracją oraz dyscypliną. W tej chwili to tego najbardziej potrzebujemy, aby wygrywać spotkania – diagnozuje Siemieniec.

W jaki sposób trzeba zarządzać mentalnie szatnią? – Nie ma jednego konkretnego rozwiązania, trzeba reagować na różne momenty. Czasami zespół potrzebuje więcej pracy i dyscypliny, czasami więcej spokoju i momentu rozluźnienia, te narzędzia są bardzo płynne. Ważne, abym ja jako trener zachował spokój, bo sam chciałbym mieć nad sobą osobę, która wie, w którym kierunku mamy podążać, sam potrafił wyznaczyć kierunek, skupił zespół wokół siebie. Tych bodźców płynących z zewnątrz jest bardzo dużo i finalnie to my musimy selekcjonować informacje tak, aby przygotować drużynę do meczu i jej zwyczajnie pomóc. Naturalnie jak już kiedyś wspominałem presja to przywilej i oczywiście jesteśmy jej poddawani, ale trudno sobie wyobrazić, aby coś tak dużego zrobić bez presji. Dzisiaj musimy brać za to odpowiedzialność i pokazać swoją gotowość. Jesteśmy w tym miejscu i czujemy się gotowi, musimy to potwierdzić na boisku. Tam znajduje się też odpowiedź. Mecz z Koroną niczego nie kończy, chociaż z pewnością udzieli wielu odpowiedzi. Przed nami jeszcze trzy spotkania, a zatem do zdobycia mamy jeszcze dziewięć punktów – zakończył trener Jagiellonii, Adrian Siemieniec.

Tekst i foto: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

4 Liga A-klasa Arka Gdynia B-klasa Bayern Monachium Bundesliga Cezary Kulesza Czesław Michniewicz Euro 2020 eWinner 2 Liga Fernando Santos Fortuna 1 Liga III liga grupa 4 IV liga Jagiellonia Białystok klasa okręgowa koronawirus Lechia Gdańsk Lech Poznań Legia Warszawa Liga Europy Liga Narodów Michał Probierz Miedź Legnica Mundial niższe ligi Paulo Sousa PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay Pogoń Szczecin Premier League PZPN Raków Częstochowa ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Viaplay Warta Poznań Wieczysta Kraków Wisła Kraków Wisła Płock Zagłębie Lubin Zbigniew Boniek Śląsk Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.