W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej 4 ligi wielkopolskiej Unia Swarzędz pokonała na wyjeździe Lubuszanina Trzcianka aż 3:0. Takiego spotkania w Trzciance pomiędzy Lubuszaninem a Unią nawet najstarsi górale nie pamiętają – mówi rzecznik prasowy Unii Jan Piechota.

Gospodarze przystępowali do tego spotkania mocno osłabieni, a za faworyta raczej uważano zespół ze Swarzędza.

Już w 9. minucie spotkania piłkarze „Lubu” mieli ogromną szansę na objęcie prowadzenia, jednak Michał Pakuła nie wykorzystał rzutu karnego. Była to jedyna okazja gospodarzy na zdobycie bramki w pierwszej połowie. Inicjatywę przejęli Unici, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie po strzale Gerarda Pińczuka.

Po zmianie stron drużyna Jarosława Feciucha starała się wyrównać. Jednak bezskutecznie…Gole zdobywali tylko piłkarze ze Swarzędza.

W 59. minucie Neumann ze stałego fragmentu gry dośrodkował na głowę Igora Jurgi, który skierował piłkę do siatki. Trzecią zdobył w doliczonym czasie gry Gerard Pińczuk. Popularny “Gery” skorzystał z podania Marcina Nowickiego. Warto wspomnieć, że drugi gol w tym meczu Pińczuka był jego 14 trafieniem w sezonie.

Podczas spotkania na ławce rezerwowych naszego zespołu pojawili się sami juniorzy: Nikodem Ryba, Bartosz Duda, Patryk Kowalski oraz Paweł Chromiec. Ze względu na kontuzje w kadrze zabrakło Łukasza Benedykcińskiego, Kacpra Grygiera, Pawła Ziopaji, Mikołaja Łuczaka oraz w dalszym ciągu Błażeja Nowaka. Za czerwoną kartkę pauzował kapitan Paweł Iwanicki. Nieobecni byli także: Marcin Budnik, Vadym Dmytroczenko, Emihrad Mchedlidze oraz Kirill Isachenko. Po dłuższej kontuzji do składu wrócił Wiesław Natkaniec, a na bramce pierwszy mecz od pół sezonu rozegrał Wojciech Olesiński – powiedział po meczu Dawid Czyż, administrujący media społecznościowe klubu z Trzcianki.

Lubuszanin Trzcianka – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)

Bramki: Gerard Pińczuk (38′, 90′), Igor Jurga (59′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Igor Jurga, Radosław Barabasz, Gerard Pińczuk, Wojciech Antczak (85′ Filip Soboń), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Paweł Koralewski, Krystian Pawlak (65′ Marcin Nowicki), Hubert Goncerzewicz (80′ Marcin Łażewski), Damian Buczma (70′ Mateusz Świergiel).

Skład Lubuszanina: W. Olesiński – J. Czapliński (60′ B. Duda), B. Wrzosek, R. Majtyka, P. Przygocki – A. Pietrowski, P. Wicher, K. Feciuch, M. Pakuła (65′ P. Kowalski) , W. Natkaniec – O. Kpassa.

Kolejka 17 – 16-17 listopada
Pogoń Nowe Skalmierzyce 6-0 Centra Ostrów Wielkopolski 16 listopada, 13:00
Polonia 1912 Leszno 4-1 Pogoń Lwówek 16 listopada, 13:00
TPS Winogrady (Poznań) 0-4 LKS Gołuchów 16 listopada, 13:00
Olimpia Koło Polonia Kępno 17 listopada, 13:00
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2-2 Tarnovia Tarnowo Podgórne 16 listopada, 13:00
Lubuszanin Trzcianka 0-3 Unia Swarzędz 16 listopada, 12:00
Kotwica Kórnik 0-1 Victoria Ostrzeszów 16 listopada, 12:00
Obra Kościan 1-1 Victoria Września 16 listopada, 13:00
KS Opatówek 2-3 Warta Międzychód 16 listopada, 11:00

Unia Swarzędz po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Strata do lidera, którym jest LKS Gołuchów, wynosi zaledwie jedno „oczko”.

Lubuszanin Trzcianka jesienne zmagania zakończył na szóstym miejscu, mając na koncie 30 punktów.

Źródło: własne, Jan Piechota, Lubuszanin Trzcianka