Wielkopolska III liga futsalu. Wielkie emocje w meczu na szczycie

Niedzielny mecz 3 Wielkopolskiej Ligi Futsalu pomiędzy Marbud-Team Jutrosin a Futsalem Kościan był szczególnie ważny dla gości. Gdyby to spotkanie, chociażby zremisowali to zapewniliby sobie mistrzostwo ligi. Stało się jednak inaczej i pojedynek 3:2 wygrali gospodarze. I to oni, przynajmniej do przyszłego weekendu, będą liderem.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Oba zespoły stworzyły wiele sytuacji do strzelenia bramki. Skuteczniejsi okazali się jednak zawodnicy Marbud-Team. Już w drugiej minucie bramkarza Krzysztofa Bartkowiaka pokonał Mateusz Wachowiak. Z drugiej strony swoich sytuacji nie wykorzystali Radosław Wawrzyniak, Łukasz Biały i Tobiasz Biały. Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Na dwie minuty przed przerwą drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Adrian Radojewski.

Po zmianie stron przez dziesięć minut zdecydowaną przewagę miała drużyna z Jutrosina. Jednak dobrze w bramce przyjezdnych spisywał się Krzysztof Bartkowiak. W 32. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Jakub Biały. Od tego momentu mecz się wyrównał. Futsal Kościan grał z wycofanym bramkarzem i to przyniosło efekt. W 38. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Napierała, który uciszył licznie zgromadzoną publiczność na hali w Kobylinie.

W tym momencie goście byli przez chwilę zwycięzcami tej ligi. Przez chwilę, bo pół minuty później, sędzia podyktował rzut karny dla Marbudu, który na bramkę zamienił Fryderyk Kokot.

W tabeli Marbud-Team wyprzedza o dwa punkty Futsal Kościan. Jednak zespół z Jutrosina zakończył już rozgrywki. W ostatniej kolejce pauzuje bowiem po wycofaniu się drużyny Perfecty Złotów. Kościaniacy nadal mają szansę na mistrzostwo. Warunkiem jest zwycięstwo w najbliższą sobotę nad Tarnovią Tarnowo Podgórne. Początek meczu na hali w Kościanie o godz. 17.00.