Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii Białystok: Możliwości trochę nas przerosły i jesteśmy na etapie, aby zwiększyć zasięg rażenia (WIDEO)

W czwartek (02.06) na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowego kierunku rozwoju klubowej Akademii. Wzięli w niej udział prezes Jagiellonii Białystok, Wojciech Pertkiewicz, dyrektor Akademii Jagiellonii, Rafał Matusiak, a także przedstawiciele czterech szkółek partnerskich – Gabriel Iwacewicz (Football Camp), Tomasz Walukiewicz (Akademia Młodego Piłkarza), Łukasz Studniarek (EkoSport) oraz Błażej Okuła (APN Hattrick). 

Prezes Jagiellonii Białystok, Wojciech Pertkiewicz: Trzy lata temu otworzyliśmy Ośrodek Szkoleniowy Jagiellonii, który pozostaje jednym z najnowocześniejszych i najlepszych w Polsce. Wraz z rozwojem klubu rozwinęła się akademia. Możliwości trochę nas przerosły i jesteśmy na etapie, aby zwiększyć zasięg rażenia. Nie wykluczam, że w przyszłości nawiążemy współpracę z akademiami także spoza Białegostoku.

Rafał Matusiak, dyrektor Akademii Jagiellonii: Długo analizowaliśmy kierunek, w którym chcemy podążać. Nadrzędną wartością, którą chcemy się kierować jest dobro dzieci, dlatego doszliśmy do wniosku, że pewne rzeczy wymagają przebudowy. Chcąc być silną akademią musimy mieć silnych partnerów. W tym celu nawiązaliśmy współpracę i zintensyfikowaliśmy działania. Postanowiliśmy, że najmłodsze roczniki, mam na myśli kategorie skrzata, żaka zostaną odłączone od struktur Akademii Piłkarskiej i znajdą się pod skrzydłami akademii partnerskich. Mamy wspólne cele i do wszystkiego wchodzimy z dużymi nadziejami. Jesteśmy dużym klubem i powinniśmy zadbać o jak największą liczbę dzieci. Mamy świetny ośrodek, ale jest on za mały uwzględniając liczbę wszystkich chętnych. Chcąc sprostać oczekiwaniom wszystkich musielibyśmy stworzyć po kilkanaście grup w roczniku. Podejmowaliśmy trudne decyzje w sprawie selekcji negatywnej, która jest subiektywnym odczuciem. Trudno nam realnie ocenić potencjał dzieci w wieku 6-7 lat. One muszą uprawiać sport. Wybraliśmy partnerów mających podobne myślenie na temat rozwoju zawodników. Ta współpraca ma się rozszerzać.

Gabriel Iwacewicz, Football Camp: Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Znajdujemy się na dole piramidy, jest on bardzo ważny, ponieważ wpływa na dalszy rozwój chłopaków. Szkolenie w naszej akademii rozpoczęliśmy od rocznika 2004 i dzisiaj możemy pochwalić się dwoma zawodnikami – Bartkiem Maliszewskim, który obecnie broni barw Parmy, a także Miłoszem Matysikiem, który wiosną regularnie grał na poziomie Ekstraklasy. Zależy nam, aby coraz więcej wychowanków zasilało pierwszą drużynę Jagi.

Tomasz Walukiewicz, Akademia Młodego Piłkarza: Jako Akademia Malucha i Akademia Młodego Piłkarza współpracujemy z Jagiellonią od 2014 roku. Do Jagiellonii przekazaliśmy około 20 chłopaków, którzy są obecnie wiodącymi postaciami. Mogliśmy te najzdolniejsze dzieci trzymać, aby zdobyć więcej punktów, ale uczciwie podchodziliśmy do rodziców i kiedy zauważaliśmy, że ich dzieci u nas się już nie rozwiną, to kierowaliśmy je do Jagiellonii, czyli najlepszego klubu w tej części Polski. Oczywiście, chociaż oni trenują w Jadze, to nadal uczestniczą w naszych obozach i eventach. W naszej akademii mamy już dzieci w wieku 3 lat. Kiedy wchodziliśmy na rynek byliśmy jedynym takim klubem. Dzisiaj takich podmiotów jest już kilkanaście, co tylko dobrze wróży na przyszłość. Większość dzieci bawi się piłką nożną, być może w przyszłości będą sponsorami i menadżerami sportu.

Łukasz Studniarek, EkoSport: W naszej akademii szkolą się tylko dziewczęta. Z Jagiellonią współpracujemy od ponad roku i zależy nam, aby dziewczyny, które trenują w „Żółto-Czerwonym” trykocie mogły później rozwijać się w naszej akademii, a mamy spore ponad 10-letnie doświadczenie. W naszych strukturach mamy już skrzata, a kończymy na seniorkach.

Błażej Okuła, APN Hattrick Białystok: Cieszę się z tej współpracy, ponieważ skorzystają na niej obie strony. Nasi chłopcy trenują z Jagiellonią, kilku z nich już gra tutaj. Oczywiście ci, którzy być może będą trochę odstawali zawsze mogą dołączyć do nas i spróbować sił w naszej akademii. Na pewno nikt nikogo nie skreśli, a u nas dalej można kontynuować treningi i rozwijać pasje.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.