Amerykański milioner, właściciel Spezii, przejmuje znany polski klub i zamierza awansować z nim do Ekstraklasy!

Philip Platek, amerykański inwestor polskiego pochodzenia, zostanie nowym właścicielem Łódzkiego Klubu Sportowego. Milioner potwierdził, że jest o krok od przejęcia pierwszoligowego klubu, a jego celem jest awans do Ekstraklasy.

W wywiadzie dla portalu „WP Sportowe Fakty” Amerykanin potwierdził wcześniejsze doniesienia czołowych polskich mediów. Poinformował przy tym, że sprawa jest już na finiszu. Pozostały, jak mówi klasyk, detale. Milioner opowiedział również o powodach, które skłoniły go do zainwestowania w ŁKS. Dużą rolę odegrały więzy rodzinne.

– Myślę, że to dobra okazja. ŁKS ma nowy stadion, zaplecze treningowe, rozwija klubową akademię. Mają dobre relacje z miastem, jest duża baza fanów. Również miasto Łódź się rozwija, jest tam wszystko, czego potrzeba. Do tego jest dobrze, centralnie położone. Oczywiście, ostatnie lata były dla klubu trudne, ale myślę, że najgorsze już za nimi, że sporo spraw już tam wyczyszczono – skomentował Platek.

– Oczywiście, celem jest powrót do Ekstraklasy. Zespół jest teraz na pierwszym miejscu w tabeli, z dużymi szansami na awans. Celem byłoby pozostanie w Ekstraklasie, ugruntowanie swojej pozycji w niej i dalsze tworzenie solidnych fundamentów. Krok po kroku. Prowadząc klub, chcę być odpowiedzialny, a nie emocjonalny. Bo jeżeli jesteś zbyt emocjonalny w działaniach, to łatwiej o popełnienie kosztownych pomyłek. Nie można rosnąć zbyt szybko – dodał.

Nowy właściciel podkreślił również, że nie zamierza przeprowadzać wielkich rewolucji personalnych w łódzkim klubie. Podkreślił, że nie przejmie stanowiska prezesa.

– Plan jest taki, aby obecny management pracował dalej – zaznaczył Philip Platek.

ŁKS dołączy więc do portugalskiej Casa Pia oraz Spezii Calcio, które również znajdują się w rękach Amerykanina.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.