Aston Villa zarzuca Legii brak współpracy. Klub z Birmingham złożył oficjalną skargę do UEFA

Przed meczem Aston Villa – Legia Warszawa doszło do zamieszek, w których wzięli udział kibice Wojskowych i policja hrabstwa West Midlands. Oba kluby oskarażają się nawzajem i zarzucają sobie brak chęci współpracy. Gospodarze przedstawili swoją wersję wydarzeń i zapowiadają stanowczą reakcję.

Na temat wydarzeń w okolicach Villa Park wypowiedziała się już brytyjska policja. Głos zabrała także Legia. Teraz oficjalne oświadczenie opublikowali gospodarze, który potwierdzili, że “złożyli oficjalną skargę do UEFA w związku z postępowaniem Legii Warszawa i zachowaniem jej kibiców.” Anglicy przedstawili swoją wersję wydarzeń.

– Wszystko zaczęło się od standardowego przedmeczowego spotkania operacyjnego, które rozpoczęło się o 10:30 rano w czwartek. Uczestniczyli w nim przedstawiciele UEFA, policja West Midlands i przedstawiciele obu klubów. Legia Warszawa w tamtym momencie odmówiła potwierdzenia, czy zaakceptuje swój przydział biletów na mecz. Stoi to w jawnej sprzeczności z normalnymi procedurami operacyjnymi UEFA.

– Poinformowali, że spotkają się ze swoimi kibicami o 14:30 i poinformują o decyzji o 15:00, ale zaznaczyli, że istnieje możliwość, że nie zaakceptują przydziału. Pomimo wielokrotnych próśb o decyzję przed i po godzinie 15:00, nie było żadnej komunikacji aż do godziny 16:00, kiedy Legia poinformowała Aston Villę, że chce otrzymać przydział biletów.

– Bilety te zostały przekazane przedstawicielom Legii natychmiast po ich przybyciu na stadion o godzinie 18:16. Powtórzę, że przedstawiciele Legii zostali poinformowani w rozmowie telefonicznej z przedstawicielami UEFA 2 listopada, że otrzymają przydział 1002 biletów – dokładnie cztery tygodnie przed wczorajszym meczem.

– Brak współpracy i zwłoka ze strony urzędników Legii Warszawa przed meczem były całkowicie niedopuszczalne i głęboko rozczarowujące. Takie zachowanie zwiększyło niebezpieczeństwo, na jakie narażeni byli funkcjonariusze policji West Midlands i nasi kibice przed meczem, a sceny zakłócenia porządku przez kibiców Legii nie mają miejsca we współczesnym futbolu ani w cywilizowanym społeczeństwie – powiedział Chris Heck, prezes ds. operacyjnych Aston Villi, który zapewnił, że klub z Birmingham będzie składał kolejne oświadczenia w tej sprawie.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.