B-klasa Płock. Huragan Bodzanów: Szybki awans do A-klasy, a potem na kolejne szczeble rozgrywek

Huragan Bodzanów huraganowo wszedł na łama Galaktycznego Futbolu. W przeciągu kilkunastu godzin będzie to już druga publikacja o tym B-klasowym klubie.

Huragan Bodzanów jest klubem z tradycjami, mającym grono (niemałe) wiernych kibiców. Obecnie zespół występuje, jak już wspominałem we pierwszej publikcji o Huraganie, w rozgrywkach płockiej B-klasy. O przybliżenie klubu z Bodzanowa poprosiłem kierownika drużyny Krzysztofa Staniszewskiego.

Występy w B-klasie to chyba nie jest szczyt marzeń takiego klubu jak Huragan?

To drugi sezon z rzędu po degradacji z A-klasy w sezonie 2017/18. Wcześniej w latach 2012-14, zespół występował na poziomie klasy okręgowej. Największe sukcesy miały miejsce w latach 80-tych ubiegłego wieku. Występy na czwartym poziomie rozgrywek w Polsce. Poprzedni raz w najniższej lidze bodzanowski zespół zagrał w sezonie 1988/89 – po spadku jednak szybko się odbudował i po dwóch latach powrócił do klasy okręgowej – stąd też celem nadrzędnym jest szybki awans do A-klasy i walka o kolejne w następnych sezonach.

Obecnie zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli. 

Tak, ale do lokaty dającej promocję tracimy zaledwie trzy punkty. Przed nami dziewięć spotkań rundy wiosennej i 27 „oczek” do zdobycia.

Klub jest przygotowany na awans i występy na wyższym poziomie rozgrywkowym? Często źle się dzieje po uzyskaniu promocji.

Szanse są duże, spore też są możliwości. Liczna kadra – w chwili obecnej ponad 30 osób oraz cztery, planowane wzmocnienia. To wszystko powinno spowodować, że plan zostanie wykonany. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się jubileusz 45 lat Huraganu i warto by było świętować go w 2021 roku w wyższej lidze. Pomóc w tym może również budżet klubowy. Od czasu nastania nowych władz w gminie z roku na rok środki przeznaczane na działalność klubu są wyższe. Jeśli ta tendencja się utrzyma w bieżącym roku powinno być jeszcze lepiej niż w latach ubiegłych. Wiadomo koszty są duże, tym bardziej przy takiej liczbie zawodników i wielu meczach piłkarskich. Zespół seniorów rozgrywa bardzo dużo spotkań towarzyskich, a to wszystko w celu stworzenia solidnej drużyny.

Jak wygląda szkolenie młodzieży w Huraganie? Przyciągacie adeptów piłki nożnej?

Poza seniorami w rozgrywkach ligowych bierze udział również drużyna trampkarzy młodszych U-14. Prowadzone są zajęcia dla dzieci w kategorii wiekowej U-8 oraz w planach jest stworzenie kategorii U-6, gdzie najmłodsi adepci futbolu będą mogli rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną.

„Mocno” działacie w mediach społecznościowych. W moim rankingu popularności klubów w płockiej B-klasie zajęliście pierwsze miejsce.

Zainteresowanie bodzanowską piłką jest spore, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Na chwilę obecną (25 lutego 2020) fanpage Huraganu zanotował już 1844 polubienia, co jest bardzo dobrym wynikiem. Mniejsze zainteresowanie można odnotować jedynie w czasie meczów piłkarskich. Pracujemy nad tym, aby przyciągnąć na stadion wielu kibiców. Być może potrzeba do tego awansu. Choć i tak jak na sytuację w B-klasie – kilkadziesiąt, czasami ponad 100 osób na trybunach jest wynikiem bardzo dobrym, w porównaniu z innymi zespołami w naszym okręgu. Wiele klubów nawet klasy okręgowej oklaskuje przeważnie garstka kibiców.

Czy istnieje jakiś „temat”, który jest bolączką klubu w obecnej chwili?

Największym mankamentem jest boisko. Stadion jest porządnym obiektem, spełniającym wiele wymogów rozgrywek w IV lidze, boli jedynie brak porządnej płyty. Budżet klubowy nie wystarczy na takie inwestycje, a pozyskanie sporych środków finansowych jest niezwykle trudne. Cały czas liczymy na pomoc władz gminnych, które obiecały pomóc – jednak wielkie inwestycje na terenie gminy wstrzymują, miejmy nadzieje, że chwilowo, rozpoczęcie prac renowacyjnych na obiekcie.

Dziękuję za rozmowę.

 

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych klubu: https://www.facebook.com/ks.huragan.bodzanow/

Grzegorz Sawicki

Zwracam się z prośbą o minimalne choćby wsparcie portalu Galaktyczny Futbol. Szczegóły pod linkiem https://zrzutka.pl/cpeary

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

2 odpowiedzi na “B-klasa Płock. Huragan Bodzanów: Szybki awans do A-klasy, a potem na kolejne szczeble rozgrywek”

  1. […] Huragan jest klubem z wielkimi ambicjami, mającym w planie jak najszybszy awans na wyższe szczeble rozgrywkowe. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale strata do miejsca dającego promocję do A-klasy, jest minimalna. Szkoleniowiec Huraganu, Damian Kłosiński, jak sam mówi, twardo stąpa po ziemi, ale nie wyobraża sobie, aby jego podopieczni w następnym sezonie występowali jeszcze na B-klasowych boiskach. […]

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.