Baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Wisła Płock – Stomil Olsztyn 3:0

W środę 22 czerwca o godzinie 16:00 na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego rozegrany został pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat piętnastu. Drużyna Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock z rocznika 2008 podejmowała Stomil Olsztyn.

– Na przestrzeni pół roku drużyna zrobiła ogromny progres w każdym aspekcie. Jesteśmy silniejsi, szybsi, lepsi piłkarsko i rozumiemy grę lepiej. To moja pierwsza praca z tak młodymi ludźmi i dla mnie to zdumiewające, jak szybko ta drużyna dojrzała – mówił przed meczem szkoleniowiec SSM Wisła Płock U-14 Mateusz Lewandowski.

Jego podopieczni w środowe, upalne popołudnie pokazali się z bardzo dobrej strony, inkasując niezwykle istotną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym w Olsztynie.

Od pierwszych minut optyczna przewaga rysowała się po stronie płocczan. Podopieczni trenera Lewandowskiego starali się otworzyć wynik, skupiając się głównie na kreowaniu akcji skrzydłami.

Młodzi Nafciarze, niesieni gorącym dopingiem sporej grupy kibiców, utrzymywali wysokie tempo gry. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Kacpra Kuczyńskiego ładnym, pewnym strzałem popisał się Mateusz Leśniewski, otwierając tym samym wynik spotkania na korzyść gospodarzy. Raptem 7 minut później bramkarz olsztynian nieprzepisowo zatrzymywał Kuczyńskiego, a arbiter wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sam faulowany i pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Wiślacy ambitnie dążyli do zdobycia kolejnej bramki i dopięli w końcu swego. W 73. minucie spotkania Oliwier Przybyliński po indywidualnym rajdzie zdobywa trzeciego gola dla Wisły i tym samym ustala wynik spotkania.

Podopieczni trenera Mateusza Lewandowskiego wykonali pierwszy krok w stronę awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie już w najbliższą sobotę w Olsztynie.

Składy:

Wisła Płock: 1. Adam Więtczak, 2. Jakub Kostecki, 3. Sebastian Gapiński, 6. Sebastian Nowak, 10. Damian Tomala, 13. Aleksander Waszelewski, 15. Adam Brejnak, 16. Kacper Kuczyński, 18. Adam Tomczyk, 20. Mateusz Leśniewski kpt, 23. Jakub Szymański.

Stomil Olsztyn: 1.Michał Krztoń, 4. Michał Rakowski, 5. Krzysztof Chrobak, 10. Oliwier Sarnowski, 11. Jakub Mirota, 14. Paweł Łastowski, 15. Julian Orłowski, 22. Wiktor Kulesza, 55. Maksymilian Dymek, 70. Antoni Kozłowski kpt, 98. Maciej Kopeć.

Źródło: Biuro Prasowe Wisły Płock