Bardzo dobry początek Hetmana Zamość – jakie ma szanse na awans?

Hetman Zamość udanie rozpoczął zmagania w sezonie 2023/24. Czy to jednak oznacza, że ta ekipa ma prostą drogę do awansu?

Hetman Zamość to drużyna, która na mapie naszego kraju znaczy naprawdę sporo. Dość powiedzieć, że jeszcze w sezonie 2009/10 zespół ten rywalizował w II lidze. Niedługo później jednak doszło do zawieszenia działalności i ten bez wątpienia zasłużony klub zniknął. Powodem były oczywiście problemy finansowe. Reaktywacja drużyny nastąpiła w sezonie 2016/17. Zespół z Zamościa wznowił rywalizację na czwartoligowym poziomie.

Drugi sezon w klasie okręgowej

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/637189047254933148/

Po wznowieniu funkcjonowania Hetmana mieliśmy do czynienia ze wzlotami i upadkami. Ostatni okres to pobyt w klasie okręgowej. Rozpoczęty sezon jest drugim z kolei, kiedy ekipa z Zamościa rywalizuje na tym poziomie. Czego możemy spodziewać się po Hetmanie?

Na pewno warto wrócić do tego, co działo się w poprzedniej kampanii. Hetman spisywał się bardzo dobrze, czego dowodem 59 punktów w 30 meczach. Dorobek ten pozwolił na zajęcie drugiego miejsca. Można też powiedzieć, że mieliśmy do nieczęsto spotykaną sytuacją, ponieważ absolutnie poza zasięgiem był zespół Łady 1945 Biłgoraj. 80 punktów na 90 możliwych to wynik, który mówi sam za siebie.

Teraz Łady już nie ma, także o awans teoretycznie powinno być dużo prościej. Kilka kolejek to jednak jeszcze zbyt mało na daleko idące wnioski, ale wszystko wskazuje na to, że piłkarze Hetmana będą walczyć o awans do IV ligi. To samo można jednak też powiedzieć (przynajmniej na ten moment) o Omedze Stary Zamość, Huczwie Tyszowce, Gromie Różaniec, Pogoni 96 Łaszczówka, Victorii Łukowa czy Grafie Chodywańce.

Jakie przewidywania na najbliższe kolejki?

Klasa okręgowa to na tyle niski poziom, że raczej nie należy spodziewać się oferty bukmacherów. Niemniej jednak czasem zdarzają się wyjątki, dlatego na pewno warto śledzić propozycje bukmachera 20bets-pl.com. 20bet to bukmacher, który robi wiele, aby wychodzić naprzeciw pojawiającym się oczekiwaniom.

Żródło: https://pl.pinterest.com/pin/1101904233800961752/

Podział na mocnych i słabych

Wydaje się, że początek sezonu dość dobrze wyodrębnił podział na drużyny mocne i te, które raczej głównie będą spoglądać za siebie. Bardzo prawdopodobne, że wymienione wcześniej kluby znajdą się na koniec sezonu w górnej połówce tabeli.

To pokazuje, że trudno spodziewać się powtórki z sezonu 2022/23. Na wspomniane 80 punktów Łady 1945 Biłgoraj złożyło się 25 zwycięstw i 5 remisów. Łada rozpoczęła zmagania od 10 wygranych. Z perspektywy neutralnych kibiców na pewno dużo ciekawiej wygląda to, co dzieje się teraz – szykuje się fantastyczna walka o awans. Nie można też zapomnieć o zespołach, które na ten moment okupują dolne rejony tabeli. Jeśli nawet drużyny te nie dołączą do czołówki, to i tak mogą mieć realny wpływ na losy najlepszych ekip. Walka o najwyższe cele to nie tylko punktowanie z najgroźniejszymi przeciwnikami – to także skuteczne radzenie sobie z przeciwnikami z dołu tabeli. Często mówi się wręcz o tym, że tytuły przegrywa się właśnie z drużynami, które znajdują się w dolnej połówce tabeli.

W przypadku Hetmana Zamość na uwagę zasługuje też to, że możemy mówić o ekipie, która wygrywa w niezwykle przekonującym stylu. Każde zwycięstwo jest tak samo ważne, ale przekonujące wygrane zawsze mocno działają na wyobraźnię rywali. Z drugiej strony Hetman może stać się zespołem, który będzie wywoływać wśród rywali podwójną mobilizację.

Czy Hetman ma szansę nawiązać do najlepszych czasów?

Spora część kibiców pewnie zastanawia się nad tym, czy klub ma szansę nawiązać do tego, co działo się jeszcze kilkanaście lat temu. Z pewnością jest to marzenie wielu, aczkolwiek bardzo daleko jest do tego, aby to marzenie stało się rzeczywistością. Poza tym niezwykle ważne jest to, abyśmy mogli rozmawiać o klubie, który funkcjonuje na zdrowych zasadach. Obecny stan rzeczy można określić efektem problemów finansowych. Sukces w piłce nożnej zależny jest od tego, co dzieje się na boisku, jak i w klubowych gabinetach. Jeśli w klubowych gabinetach będzie źle, prędzej lub później znajdzie to swoje odzwierciedlenie na boisku.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.