Błękitni Ołobok. „Wygranie wszystkich meczów w rundzie stanowi dla całego klubu duży powod do zadowolenia”

Błękitni Ołobok, lider pierwszej grupy zielonogórskiej A-klasy, jest jednym z 50 zespołów w Polsce, które w tej klasie rozgrywkowej nie poniosły porażki w rundzie jesiennej. Co więcej, Błękitni zanotowali komplet zwycięstw. Takich drużyn w polskiej A-klasie jest tylko dziesięć.

Błękitni Ołobok w poprzednim sezonie, zakończonym przedwcześnie ze względu na pandemię koronowirusa, zajęli drugie miejsce w rozgrywkach A-klasy Zielona Góra I. Strata punktowa do lidera (Lech Sulechów) wynosiła tylko sześć punktów i zespół zamierzał włączyć się do walki o awans. Tak się, z wiadomych względów, nie stało, ale co się odwlecze to nie uciecze.

W obecnym sezonie podopieczni Wojciecha Skarżyńskiego nie mają sobie równych. Po 14 spotkaniach rundy jesiennej prowadzą w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów oraz bilansem bramkowym 62-13. Przewaga nad drugim w tabeli zespołem KS Schnug Chociule wynosi 10 „oczek”. Błękitni do rundy wiosennej przystąpią jako zdecydowany faworyt do awansu.

To była dobra runda w wykonaniu mojego zespołu. Wygranie wszystkich meczów w roku 2020 stanowi, myślę dla całego klubu, duży powód do zadowolenia. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynamy 5 stycznia. Pod koniec miesiąca wyjeżdżamy na pięciodniowy obóz do Gluchołaz. W ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegramy 5 spotkań sparingowych z drużynami, które na co dzień występują w wyższych ligach – mówi szkoleniowiec Wojciech Skarżyński.


Najlepszym strzelcem zespołu jest Krysztof Woźniak, który ma na koncie 18 trafień. Następni zawodnicy, którzy mają w dorobku dwucyfrową liczbę goli to Robert Brejdak (13) oraz Bogdan Nykonenko (10). Należy również zauważyć, że zespół Błękitnych jest młodym teamem. Średnia wieku wynosi 23,89.

Prezes klubu Robert Brejdak jest zadowolony z postawy zespołu w zakończonej, pierwszej fazie sezonie. Podkreśla, że cel założony przed jesienną rundą został zrealizowany.

Jestem zadowolony z postawy zespołu. Celem jaki sobie zakładaliśmy wraz z zarządem na minioną rundę jesienną było wygranie wszystkich meczów ligowych, co finalinie udało się zrealizować. Bardzo duża w tym zasługą naszego trenera, który wykonuje kapitalna pracę w klubie. Dodatkowo zależało nam na tym, aby jak najlepiej zaprezentować się w rozgrywkach Pucharu Polski, jak się okazało, poszło nam równie dobrze. Na wiosnę zmierzymy się z drużyną Budowlanych Murzynowo w 1/8 finału – podkreśla prezes Błękitnych.

Jesteśmy wraz z trenerem w trakcie ustalania co do wzmocnień zespołu w zimowym okienku transferowym. Choć chcę zaznaczyć, iż nie jest to dla nas priorytetem ze względu na to że jesteśmy zadowoleni z zawodników, których obecnie posiadamy – podsumowuje Robert Brejdak.

Zachęcam do obserwowania facebookowego profilu Błękitnych Ołobok. Link TUTAJ.

Wkrótce więcej informacji o przygotowaniach lidera pierwszej grupy zielonogórskiej A-klasy.

***

Czytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.