Były bramkarz reprezentacji Polski grilluje PZPN. „Wybór selekcjonera to przecież jakaś łapanka”

Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski, w swoim najnowszym felietonie na łamach „Przeglądu Sportowego” zgrillował sposób w jakim PZPN poszukuje nowego selekcjonera.

Jerzy Dudek:

– Dyskusja na temat nowego selekcjonera reprezentacji wcale nie ustaje. Polska tym żyje, można powiedzieć, że co redakcja i co dziennikarz, to nowy kandydat. Podkreślałem to już wcześniej, że nie tak powinna wyglądać selekcja trenera, że wyciągamy długopis i spisujemy wszystkich wolnych szkoleniowców na rynku. A potem wysyłamy wiadomości albo dzwonimy z pytaniem, czy jest zainteresowany pracą u nas. Czasami obwieszczamy fakt, że się do kogoś odezwaliśmy, nawet jeśli druga strona nam nie odpowiedziała.

– Wydaje się, że najpierw prezes Cezary Kulesza powinien sobie zadać pytanie, może poprzez opinię publiczną, która wygląda na kluczowego gracza w całej układance, jakiego trenera chcemy. Musimy przede wszystkim wiedzieć, czym ma się charakteryzować kandydat na selekcjonera. Wówczas powinniśmy szukać osoby spełniającej dane kryteria. Na razie wybór selekcjonera przypomina jakąś łapankę.

– Sam przykład Diego Simeone jest moim zdaniem kompletnie nietrafiony, nie tak się rozmawia z trenerami. Szczególnie z takimi, którzy mają ważne kontrakt, w dodatku później się to puszcza w eter na prawo i lewo. Rozmowy powinny być bardzo kuluarowe, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tych czasach trudno jest utrzymać niektóre informacje w tajemnicy. Jednak związek powinien tak funkcjonować, żeby radzić sobie z presją i takimi rzeczami. Na razie jest to dalekie od wysokich standardów.

Źródło: Przegląd Sportowy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.