Były reprezentant Polski bez ogródek o Santosie. „W ogóle nie potrzebowaliśmy takiego trenera. Michniewicz był super”

– Wydaje mi się, że w ogóle nie potrzebowaliśmy takiego trenera. Trener Michniewicz był bardzo dobrym trenerem, osiągnął to, co miał osiągnąć – powiedział dla RMF FM Piotr Świerczewski, były reprezentant Polski.

We wtorek Fernando Santos oficjalnie został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Zastąpił na tym stanowisku Czesława Michniewicza. W większości opinii ta nominacja została przyjęta bardzo dobrze. Znalazły się jednak osoby z polskiego środowiska piłki nożnej, którym zatrudnienie utytułowanego Portugalczyka nie przypadło do gustu. Wśród nich jest Piotr Świerczewski, 70-krotny reprezentant naszego kraju.

– Wydaje mi się, że w ogóle nie potrzebowaliśmy takiego trenera. Trener Michniewicz był bardzo dobrym trenerem, osiągnął to, co miał osiągnąć. My nie mamy drużyny wirtuozów europejskich, którzy w swoich klubach są liderami. W zasadzie mamy może trzech zawodników pełnowartościowych w klubach zagranicznych. Portugalczycy mieli przynajmniej piętnastu takich zawodników – twierdzi Świerczewski w rozmowie z RMF FM.

Jego zdaniem kadra narodowa ma wręcz gwarantowany awans na mistrzostwa Europy z uwagi na „jedną z najsłabszych grup”, jak sam przyznał. „Biało-czerwoni” zmierzą się z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy.

– Jeżeli my stawiamy na to, że będziemy grać dobrze, widowiskowo z takimi reprezentacjami, jak Francja, Anglia, Niemcy czy Włochy, to ja myślę, że my nie mamy szans, bo nie mamy takiego potencjału piłkarskiego, zawodników nie mamy aż tak mocnych – ocenia 70-krotny reprezentant Polski dla RMF FM.

W jego opinii i tak jesteśmy skazani na defensywną grę, tak jak za kadencji Czesława Michniewicza, więc zmiana selekcjonera mija się z celem.

Źródło: RMF FM

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.