Były zawodnik Korony Kielce został szkoleniowcem Wisły Płock

Nowym trenerem Wisły Płock został Pavol Staňo. Szkoleniowiec przejął obowiązki po Macieju Bartoszku i związał się z Nafciarzami kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Wraz z nim do klubu przychodzi jego asystent Norbert Guľa.

Pavol Staňo urodził się 29 września 1977 roku w miejscowości Čierne. Przez kilka sezonów występował w ZŤS Martin, a następnie w Spartaku Trnava. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Artmedia Bratislava, z którą sensacyjnie awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów 2005/2006. Przed sezonem 2007/2008 trafił do Polski.

Najbardziej kojarzy się go z Koroną Kielce, gdzie spędził cztery i pół sezonu. Ma jednak na koncie też krajowy puchar, zdobyty z Jagiellonią Białystok, a także występy w barwach Polonii Bytom, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Później, w 2018 roku, był w Bruk-Becie asystentem najpierw Jacka Zielińskiego, a następnie Marcina Kaczmarka. W listopadzie rozpoczął już pracę w MŠK Žilina, gdzie przez nieco ponad rok był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny rezerw.

W połowie sezonu 2020/2021 objął już pierwszy zespół i pracował z nim aż do października 2021 roku. W tym czasie zdobył ze swoją ekipą wicemistrzostwo Słowacji, co dało mu też tytuł trenera roku na Słowacji. W kolejnych rozgrywkach uzyskał z drużyną brązowy medal, a także doszedł z nią do finału krajowego pucharu.

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.