Co za gol w meczu wicelidera 2 ligi. Pajęczyna zerwana (WIDEO)

Polonia Bytom zremisowała na własnym stadionie 1:1 z KKS-em Kalisz w meczu czołowych zespołów 2 ligi. Ozdobą spotkania był wyrównujący gol zawodnika gości, Mateusza Zebrowskiego.

Przez prawie całe spotkanie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 85. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie po strzale Adriana Piekarskiego. Wszystko wskazywało na to, że Polonia dowiezie korzystny rezultat i zainkasuje trzy punkty w meczu z wiceliderem tabeli. Tak się jednak nie stało.

Gdy upływała już czwarta, ostatnia z doliczonych przez arbitra minut, futbolówka po zamieszaniu przed linią pola karnego trafiła do Mateusza Zebrowskiego. Wprowadzony w 74. minucie na boisko napastnik gości niewiele się zastanawiając huknął z około 25 metrów. Piłka trafiła w górny róg bramki gospodarzy. Po golu kaliskiej drużyny sędzia nie wznawiał już gry od środka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

KKS Kalisz z dorobkiem 48 punktów jest wiceliderem tabeli 2 ligi. Polonia Bytom plasuje się na szóstej pozycji i ma na koncie 41 oczek.