Policja z „wizytą” u byłego mistrza świata. Lukas Podolski oskarżony o złamanie prawa

Lukas Podolski był mocno zaangażowany w kampanię wyborczą w Zabrzu. Piłkarz otwarcie poparł Agnieszkę Rupniewską jako kandydatkę na prezydenta miasta. Teraz byłemu mistrzowi świata grozi grzywna za złamanie ciszy wyborczej.

Podolskiemu nie było po drodze z Małgorzatą Mańką-Szulik, która przez wiele lat zarządzała Zabrzem. Miała ona też ogromny wpływ na funkcjonowanie Górnika. Były reprezentant Niemiec podczas kampanii wyborczej popierał Agnieszkę Rupniewską. To ona zdobyła większość głosów w niedzielnej drugiej turze i została nową prezydent Zabrza.

Dzień przed wyborami Lukas Podolski był mocno aktywny w mediach społecznościowych. 

– Kibice! Już jutro ważny dzień dla nas wszystkich. Znacie mnie. Ciężko mi będzie usiedzieć w domu, kiedy chodzi o Górnika, zawsze mam duże emocje. Dlatego postanowiłem, że odwiedzę was na dzielnicach, żeby pogadać z wami, porobić zdjęcia, podpisać piłki, koszulki. Do zobaczenia jutro na dzielnicach – napisał piłkarz Górnika.

Jak się okazuje, piłkarzowi zarzucono złamanie ciszy wyborczej, która obowiązywała przez niemal całą niedzielę. Sprawa trafiła na policję, o czym poinformował Przegląd Sportowy Onet.


Foto Lukasz Sobala / PressFocus

– Dostaliśmy zgłoszenie o złamaniu ciszy wyborczej przez Lukasa Podolskiego i prowadzonej przez niego agitacji. Na miejsce przyjechał patrol, wylegitymował pana Podolskiego i sporządził dokumentację. Sprawa trafiła do naszego Zespołu ds. Wykroczeń, on zdecyduje o ewentualnym mandacie – powiedział aspirant Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Zabrzu, cytowany przez wspomniany wyżej serwis.

Byłemu mistrzowi świata grozi teraz grzywna. Za naruszenie ciszy wyborczej może zapłacić 5 tysięcy złotych. 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.