Dlaczego Jagiellonia stoi na krawędzi bankructwa? „Wypadły nam z szafy kolejne trupy”

Na stronie sport.tvp.pl ukazał się wywiad Roberta Bońkowskiego z Wojciechem Pertkiewiczem, prezesem Jagiellonii Białystok, który mówi o kłopotach finansowych klubu ze stolicy Podlasia. Wyjaśnia też, dlaczego one powstały.

– Jaka jest sytuacja Jagiellonii?

– Jest trudniejsza niż zakładałem po pierwszym, wstępnym audycie. Niestety w międzyczasie wypadły nam z szafy kolejne trupy. Walczymy o to, by być wiarygodnym partnerem dla kontrahentów i zawodników. Udaje nam się to, tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu ludzi dobrej woli, partnerów, sponsorów, akcjonariuszy.

– Wróćmy do pieniędzy. Obecna sytuacja klubu w stosunku do tej sprzed roku się poprawiła?

– Nie. Nie jest lepiej. Stoimy w miejscu. Powtórzę… z czego wynikał problem finansowy? Z tego, że w dobrej wierze, celując w podtrzymanie świetnych wyników ligowych, klub zaciągał spore, wieloletnie zobowiązania. Zbudowano ośrodek treningowy i rozbudowano akademię. Koszty funkcjonowania bardzo urosły, a zmalały w tym samym czasie przychody. Od kilku sezonów klub nie sprzedał też zawodnika za poważną sumę. To wszystko doprowadziło do sytuacji, w której rok zakończyliśmy na pokaźnym minusie. Racjonalizujemy koszty, szukamy różnych sposobów finansowania i staramy się promować utalentowanych zawodników. By to „zażarło”, potrzeba czasu i szczęścia.

– Dziura budżetowa jest duża?

– Gdyby nie wsparcie w pierwszej kolejności akcjonariuszy oraz pozostałych partnerów i sponsorów, oraz miasta i urzędu marszałkowskiego, a także ciągła praca nad optymalizacją kosztów, to byłoby bardzo źle. Teraz jesteśmy w sytuacji trudnej, ale w takiej, która daje nadzieję, by myśleć o pozytywnym zakończeniu.

– Za chwilę czeka nas zbiórka kibiców na klub?

– Kibiców zapraszam na stadion na mecze. To jest realne wsparcie drużyny na boisku i samego klubu. W ciągu ostatniego roku akcjonariusze wsparli dodatkowo klub – w różnych formach i włącznie z najbliższą operacją – kwotą ponad szesnastu milionów złotych. To potężna suma.

Źródło: sport.tvp.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.