Iskra Księginice. „Czas pokaże czy nasze starania przyniosą efekty”

Iskra Księginice, ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół jest liderem legnickiej okręgówki, a także jedną z 20 drużyn w Polsce, które nie doznały porażki w obecnym sezonie na tym szczeblu rozgrywek.

Podopieczni trenera Andrzeja Wójcika w 15 spotkaniach odnieśli jedenaście zwycięstw i czterokrotnie podzielili się punktami z rywalami. Iskra z dorobkiem 37 „oczek” zajmuje pozycję lidera legnickiej klasy okręgowej. Zespół może pochwalić się również najlepszą defensywą w lidze z liczbą zaledwie 16 straconych bramek. Na własnym boisku Iskra zanotowała komplet (7) wygranych.

Klub to nie tylko pierwszy zespół, Iskra posiada drużynę rezerw, która plasuje się na drugim miejscu w rozgrywkach B-klasy. Dodam, z realnymi szansami na awans. W Księginicach szkola się również fubolowi adepci (Orlik 2010, Żak 2012).

Nasze drużyny piłkarskie biorą udział w ligach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu Podokręg w Legnicy, co zobowiązuje klub do regulowania wszystkich kosztów związanych z rozgrywkami. W styczniu 2020 roku zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Lubin o dofinansowanie działalności sportowej z tzw. „Dotacji na sport”. Wsparcie otrzymaliśmy w kwocie 73.000 zł. Oprócz wsparcia z Urzędu Gminy udało się otrzymać wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 10.000 zł.  W całym projekcie, który wspierały w/w instytucje udział wzięło około 80 zawodników i działaczy Klubu LKS Iskra – mówi prezes klubu Karol Grolewski.

Księginice to mała miejscowość która położona jest 3 km od Lubina.Tutaj od wielu,wielu lat funkcjonuje i działa klub piłkarski pod nazwą Iskra.Jak każdy klub posiada bogatą historię,która przez szereg lat doprowadziła Iskrę aż do klasy okręgowej, w której występuje od kilku lat – dodaje szkoleniowiec Andrzej Wójcik.

Trener pierwszego zespołu Iskry przyznaje, że odniesiony jesienią sukces był nawet dla niego wielkim zaskoczeniem. Przed rundą jako cel Andrzej Wójcik stawiał sobie uplasowanie się w okolicach trzeciego miejsca w tabeli.

Obecny sezon jest bardzo udany dla Iskry, ponieważ po rundzie jesiennej zespół przewodzi w legnickiej okręgówce mając 4 punkty przewagi nad pozostałymi rywalami. Oczywiście jest to spore zaskoczenie dla mnie jako trenera, ponieważ moim celem było zajęcie miejsca od 3 do 5. Patrząc na rundę jesienną sezonu 2019/20, w której zajęliśmy siódme miejsce gromadząc 22 punkty, byłby to spory progres. Jednak wyniki i miejsce zaskoczyły wszystkich, chociaż lokalne media spekulowały o możliwości zajęcia wysokiego miejsca przez Iskrę – mówi Andrzej Wójcik.


Kadra zespołu od wielu lat jest stabilna, a wzmocnienia poczynione latem 2020 roku dały dużo jakości i podniosły poziom sportowy. Do solidnej grupy zawodników, która pozostała po poprzednim trenerze dołączyli: Damian Wójcik, Maciej Zasadni, Mateusz Łodej (w okresie przygotowawczym nabawił się urazu kolana). Są to gracze z przeszłością czwarto, a nawet drugoligową. Do tego dodamy Ksawerego Tadlę, Macieja Szwedo, Dawida Stanieckiego, Adama Stańczyszyna czy Kacpra Hilla, którzy wnieśli młodzieńczą fantazję w nasze szeregi – podkreśla szkoleniowiec Iskry.


Na ogromny sukces pracowali sami zawodnicy, to ich zasługa. Dlaczego? Solidna praca, treningi przed obiadem (praca zmianowa) oraz zadowalająca obecność na zajęciach to dało efekt końcowy. Zespół jest bardzo solidny, bazujący na warunkach fizycznych i wybieganiu. Gros bramek zdobywamy po stałych fragmentach gry, a także ze względu na przygotowanie fizyczne, w ostatnich fragmentach meczu – zaznacza trener.


Statystyki mówią za siebie, mamy lidera jednak mamy świadomość tego, że runda rewanżowa będzie bardzo, bardzo trudna. Musimy być czujni, konkurencja jest mocna, dlatego też czynimy starania o pozyskanie 2-3 wartościowych zawodników, którzy wzmocnią rywalizację na pozycjach. Działacze, zawodnicy, trenerzy tworzą zgrany kolektyw, mamy świadomość czego nam brakuje pod względem organizacyjnym i sportowym. Chcemy się rozwijać pod każdym względem, a czas pokaże czy nasze starania przyniosą efekty – podsumowuje Andrzej Wójcik.

Karol Grolewski, prezes klubu podkreśla, że ostatnie miesiące były czasem wielkiej radości dla klubu z powodu uzyskiwanych wyników. Dodaje również, że zawodnicy nie otrzymują za swoje występy wynagrodzenia.

Dziękuję trenerom: Andrzejowi Wójcikowi, Damianowi Wójcikowi i Danielowi Balickiemu oraz wszystkim zawodnikom Iskry za zaangażowanie i pracę na treningach oraz godne reprezentowanie barw LKS Iskra w meczach ligowych, sparingowych oraz wszelkich innych rozgrywkach piłkarskich. To dzięki wam mamy tyle powodów do radości, zwłaszcza w ostatnim czasie. Co warte podkreślenia to fakt, że żaden z naszych zawodników nie otrzymuje gratyfikacji za grę w klubie. Dziękuje również każdemu za wszystko co przyczyniło się do pomocy w działalności klubowej oraz promowania zdrowego trybu życia w naszej małej miejscowości – kończy prezes Iskry Księginice

O planach przygotowaniach Iskry Księginice do rundy wiosennej postaram się poinformować w jednej z kolejnych publikacji.

Link do klubowego profilu na Facebooku TUTAJ

Foto główne: e-legnickie.pl

******

Czytaj także:


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.