Jacek Krzynówek o przyszłości Probierza: Musi być ciągłość pracy!

Jacek Krzynówek w rozmowie z TVP Sport stwierdził, że bez względu na końcowy wynik barażowego meczu z Walią, Michał Probierz powinien pozostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Kontrakt Probierza z PZPN obowiązuje do 2026 roku, ale może zostać rozwiązany w przypadku braku awansu reprezentacji Polski na EURO 2024. Selekcjoner już zapowiedział, że sam nie zrezygnuje z dalszej pracy z kadrą. Głos na ten temat zabrał 96-krotny reprezentant Polski – Jacek Krzynówek.

– Michał Probierz nakreśli plan. Piłkarze mają się skupić na swoich zadaniach, nie grać pod siebie, tylko wykonywać polecenia na boisku przekazane podczas odprawy przez selekcjonera. Muszą dać z wątroby, nie odstawiać nóg w pojedynkach stykowych. Każdy detal może zaważyć o awansie. Jeśli zagramy na swoim normalnym, reprezentacyjnym poziomie, tak, jak piłkarze grają w swoich klubach, to jestem o awans spokojny. W reprezentacji jest z grą piłkarzy różnie, ale bądźmy dobrej myśli – powiedział Krzynówek w rozmowie z TVP Sport.

– Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Michał Probierz bez względu na końcowy rezultat powinien zostać w reprezentacji. Ja podczas swojej kariery miałem czterech selekcjonerów. Michał Probierz od czasów Paulo Sousy też jest czwartym trenerem kadry. Coś tu jest nie tak, jak powinno – dodał.

– Niech Probierz doprowadzi do końca proces odmładzania reprezentacji, który rozpoczął Jerzy Brzęczek. Pozostawienie Michała Probierza na stanowisku Michała Probierza, nawet w przypadku porażki, będzie dobre dla polskiej piłki. Kadra to nie klub, rozumiem to podejście, natomiast musi być zachowana jakaś ciągłość pracy. Michał Probierz z pewnością ma plan na dalsze mecze kadry – zakończył Jacek Krzynówek.

Źródło: TVP Sport

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.