Jarosław Skrobacz nowym trenerem Ruchu Chorzów

Nowym trenerem pierwszej drużyny Ruchu Chorzów został Jarosław Skrobacz.

Doświadczony szkoleniowiec związał się z chorzowskim klubem roczną umową. Funkcję asystenta trenera będzie pełnił były piłkarz „Niebieskich” Jan Woś.

– Ruch Chorzów to wielki klub. Chciałbym, żeby nasza wspólna praca – zawodników i sztabu – dorównała tradycjom i abyśmy na każdym kroku udowadniali, że zasługujemy na to, żeby tutaj być – powiedział nowy trener „Niebieskich”.

Jarosław Skrobacz urodził się 11 sierpnia 1967 r. w Wodzisławiu Śląskim i w tamtejszej Odrze rozpoczynał karierę szkoleniową. Współpracował w roli asystenta m.in. z Waldemarem Fornalikiem, Franciszkiem Smudą czy Leszkiem Ojrzyńskim. Później samodzielnie prowadził Odrę, Naprzód Rydułtowy i Pniówek Pawłowice. W latach 2016-2020 był trenerem GKS Jastrzębie, z którym wywalczył dwa awanse – z trzeciej do drugiej oraz z drugiej do pierwszej ligi. W zakończonym sezonie pracował z drużyną Miedzi Legnica, z którą zajął 7. miejsce w rozgrywkach I ligi. Posiada najwyższą licencję trenerską – UEFA Pro.

Asystentem trenera Skrobacza będzie Jan Woś, piłkarz Ruchu w latach 2001-2002, który z „eRką” na piersi rozegrał 55 oficjalnych spotkań, strzelając w nich 15 bramek. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2011 r. w Skrze Częstochowa. Później prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Od 2018 r. był asystentem Jarosława Skrobacza – najpierw w GKS Jastrzębie, a w zakończonym sezonie w Miedzi Legnica. Również posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Ruch Chorzów minionym sezonie zajął pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek trzeciej grupy III ligi i tym samym awansował do eWinner 2 Ligi. Mimo wielkiego sukcesu jakim jest powrót na centralny szczebel rozgrywek z zespołem pożegnał się trener Łukasz Bereta. Jak poinformował zarząd klubu, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Ruchu Chorzów

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.