Kadrowe problemy Victorii Świebodzice. Porażka w Jedlinie-Zdroju

Victoria Świebodzice uległa 0:2 Zdrojowi Jedlina-Zdrój w meczu szóstej kolejki rozgrywek wałbrzyskiej klasy okręgowej.

Daniel Gandera, szkoleniowiec Victorii nie miał zbyt wielkiego pola manewru, jeśli chodzi o personalia. Zespół udał się na mecz do Jedliny-Zdroju w mocno okrojonym składzie.

Z powodu kontuzji trener Daniel Gandera na mecz z Jedliną-Zdrój miał do dyspozycji zaledwie jedenastu zawodników z pola. Nie mogli zagrać Kamil Kmieciak, Tomasz Borgoń, Marcin Traczykowski oraz Jakub Nawojski – powiedział Galaktycznemu Radosław Sowa.

Do utraty pierwszej bramki przez naszą drużynę spotkanie było bardzo wyrównane. Mieliśmy swoje sytuacje pod bramką gospodarzy, ale ich nie wykorzystaliśmy. Bramka w 38. minucie podcięła skrzydła zawodnikom Victorii. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. Niestety, tuż po przerwie gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. Obie bramki padły w podobny sposób, długie podanie z głębi pola – przeciwnicy mieli zbyt dużo swobody i wykorzystali sytuacje – krótko podsumował przebieg spotkania pan Radek.

Po meczu krótkiej wypowiedzi udzielił trener Daniel Gandera.

W przekroju całego meczu zasłużone zwycięstwo zespołu z Jedliny. U nas kadra nieco się uszczupliła, ma to przełożenie na jakość naszej gry. Bardzo potrzebujemy punktów w nadchodzącym meczu z Karoliną Jaworzyną Śląską, a nie będzie o nie łatwo. Tym bardziej, że nie będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodników również w tym meczu. Na pewno nie zagrają Kamil Kmieciak i Jakub Nawojski nie wiadomo czy wrócą Marcin Traczykowski i Tomasz Borgoń – powiedział szkoleniowiec Victorii Świebodzice.

KS Zdrój Jedlina-Zdrój – MKS Victoria Świebodzice 2:0 (1:0)

Bramki: Rafał Lipiński 38′, Łukasz Samiec 55′

Zdrój: Michał Trzepak – Piotr Chałupka (46′ Dariusz Dydrych), Patrick Do Nascimento Silva, Maciej Kwiatkowski, Piotr Siara, Edward Chałupka (90+3′ Krzysztof Bednarz), Bartosz Rzeszót (90′ Oleksandr Verkhovskyi), Jarosław Piątek, Łukasz Samiec (82′ Dominik Tłuścik), Rafał Lipiński (64′ Paweł Zasada), Robert Kubowicz (90+3′ Bartłomiej Trzop) Trener: Radosław Kwiatkowski

Victoria: Marcin Jaskółowski – Błażej Gromniak (K), Mariusz Antas, Mariusz Błaszczak, Michał Juszczyk ( 76′ Adam Tarkowski), Kacper Wiśniewski, Daniel Gandera, Dawid Kokoszka, Dmytro Altukhov, Dominik Woźniak, Tomasz Rutkowski. Trener: Daniel Gandera.

Victoria następne spotkanie rozegra w Świebodzicach 20 września z Karoliną Jaworzyna Śląska. Po sześciu spotkaniach podopieczni Daniela Gandera zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 9. punktów.

Victoria Świebodzice współpracuje z portalem Galaktyczny Futbol. Klub ponad dwa miesiące temu został objęty patronatem medialnym przez serwis GF.