Kapitalna jesień w wykonaniu KP Gdynia

KP Gdynia jest liderem drugiej grupy gdańskiej Klasy B. Za współpracującym z Galaktycznym Futbolem klubem fantastyczna runda jesienna, która pozwala realnie myśleć o awansie na kolejny szczebel rozgrywek.

Piłkarze gdyńskiego lidera rozegrali jesienią 15 spotkań, z których tylko w dwóch ponieśli porażkę. Pozostałe trzynaście zakończyły się ich zwycięstwem i z dorobkiem 39 punktów przewodzą ligowej tabeli. W czołówce panuje spory ścisk, piąty zespół od lidera dzieli zaledwie sześć „oczek”, co zapowiada bardzo ciekawą rywalizację podczas rundy wiosennej.

  1. KP Gdynia 39 pkt
  2. GTS Pruszcz Gdański 37
  3. GKS Żukowo 36
  4. AP KP Gdynia 33
  5. Bałtyk III Gdynia 33

To właśnie z zajmującą piątą lokatę trzecią drużyną Bałtyku, zawodnicy KP Gdynia rozegrali ostatni mecz podczas jesiennych zmagań, odnosząc efektowne zwycięstwo 4:1. Rywale w tym spotkaniu wystąpili wzmocnieni czterema graczami z trzecioligowych rezerw.

– Mecz godny zakończenia rundy. Dużo piłkarskich emocji, dużo piłki, liczna widownia a zatem nic dodać nic ująć. My jesteśmy szczęśliwi, bo mamy to na co pracujemy już drugi sezon pod banderą trenera Piernickiego, czyli lidera. Zima na ostro i wiosną nic tylko powtórzyć – mówił po zakończeniu tego spotkania Adrian Cuber.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
KP Gdynia, fot. Natalia Sikora-Piernicka

– Zapowiadało się ciężko. Przed sezonem wytypowałem pięć zespołów, które będą biły się o awans i po rundzie jesiennej wszystko się zgadza. Osobiście zakładałem, że planem minimum dla nas będzie trzecie miejsce, a jest jeszcze lepiej. Cieszymy się, bo nie wszystkie mecze układały się po naszej myśli, a ostatecznie wygrywaliśmy. Wpadły też dwie porażki. O ile pierwszą można jeszcze jakoś rozgrzeszyć, gdyż była to inauguracja, tak po starciu z Kowalami czujemy niedosyt, bo przegraliśmy na własne życzenie. Mimo wszystko jestem zadowolony z wyniku sportowego. Mamy dobrą pozycję wyjściową przed rundą wiosenną i choć naszym celem jest awans, to z pełnym przekonaniem będą mógł o nim mówić po 6 pierwszych meczach nowego roku. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale mamy taki, a nie inny terminarz i musimy się z nim zmierzyć – podsumował rundę Patryk Piernicki, trener KP Gdynia, cytowany przez portal sport.trójmiasto.pl.

Nowy zarząd KP Gdynia

W listopadzie doszło też do zmian w zarządzie klubu. Nowym prezesem, po rezygnacji z pełnionej funkcji przez Agnieszkę Czyż, został Adrian Jabłoński.

Również na stanowisku wiceprezesa doszło do roszady personalnej. Miejsce ustępującego ze Łukasza Ptaszyńskiego zajął Andrzej Boczek.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „21 KP GDYNIA 幸 2XI0E #NOWEWŁADZE NOWY ZARZĄD!!! #LepszeJutro”

– My wierzymy, że te zmiany były potrzebne i pomogą pójść krok dalej i wyżej w kwestii organizacji i funkcjonowania klubu jakim jest Nasze KP Gdynia – czytamy na klubowym fanpage’u.

***

Zachęcam do obserwowania poczynań KP Gdynia, który jest objęty patronatem medialnym przez Galaktyczny Futbol. Link do profilu na Facebooku lidera drugiej grupy gdańskiej Klasy B znajduje się TUTAJ.

***


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.