fbpx

Kolejny klub rezygnuje z awansu do III ligi

Cosmos Nowotaniec zrezygnował z gry w III lidze! Jego miejsce zajmie zespół Karpat Krosno.

Cosmos Nowotaniec zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej i wywalczył awans. Od kilku dni jednak w mediach społecznościowych pojawiały się informacje, że władze klubu poważnie myślą o rezygnacji z gry w wyższej lidze. Tak też się stało. W poniedziałek pojawiło się ze strony klubu oficjalne potwierdzenie tych doniesień.

Pełna treść oświadczenia władz Cosmosu Nowotaniec:

„Po wielu spotkaniach i rozmowach podjęliśmy bardzo ważną decyzję dotyczącą naszej przyszłości. Mimo spełnienia wymogów licencyjnych oraz finansowych zdecydowaliśmy o pozostaniu pierwszej drużyny w IV lidze podkarpackiej. Spowodowane jest to brakiem możliwości rozgrywania meczów domowych w Nowotańcu. Doszliśmy do wniosku, że piłka na takim poziomie powinna być przede wszystkim dla naszych kibiców, a w sytuacji rozgrywania meczów na stadionie, na który dostaliśmy licencję, czyli w Boguchwale byłoby to utrudnione.

Jednocześnie informujemy, że już w tym roku zabieramy się za szereg prac remontowych na naszym obiekcie, aby przy ewentualnym awansie w przyszłości był przystosowany do gry na tym poziomie.

Już w tym roku wykonane zostanie:
– zadaszenie trybuny;
– wymiana bramek;
– wymiana ławek rezerwowych;
– wydłużenie boiska do regulaminowych 100 m;
– montaż piłko-chwytów;
– montaż tablicy świetlnej do wyświetlania wyników;

A w niedalekiej przyszłości dzięki pomocy sponsorów oraz Gminy Bukowsko ma powstać nowy budynek klubowy.”

W związku z rezygnacją klubu z Nowotańca awans do trzeciej ligi (gr. IV) awans wywalczyła ekipa Karpat Krosno, która ukończyła sezon 2022/2023 w 4 lidze podkarpackiej na drugim miejscu.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.