Komunikat Górnika 09 Mysłowice. „Wiedzieliśmy, że poczynania tego pana nosiły znamiona działań na szkodę klubu. Zawiadomiliśmy prokuraturę”

W mediach społecznościowych Górnika 09 Mysłowice pojawił się komunikat dotyczący aktualnej sytuacji w klubie oraz przekrętach „pewnego pana”, który do marca 2022 roku pełnił funkcję wiceprezesa. Poniżej treść oświadczenia z zachowaniem oryginalnej pisowni.

Komunikat Górnika 09 Mysłowice

„Komu zależy na naszej Kocinie?!?!

Chcielibyśmy jako Zarząd, członkowie Klubu, przyjaciele Klubu, wolontariusze, trenerzy, zawodnicy zaapelować do wszystkich, którym los naszej Kociny leży na sercu o wsparcie naszych działań, które mają na celu uratowanie Klubu i raz na zawsze pozbycia się z naszego Miasta i Klubu, osoby, która tyle złego zrobiła naszemu Klubowi i wizerunkowi Miasta Mysłowice.

Jak Państwo wiecie saga pod tytułem KS Górnik 09 Mysłowice ciągnie się od momentu wejścia do Klubu tego pana w 2018 roku. To wtedy zaczęły się kłopoty Klubu trwające do dzisiaj.

W marcu 2022 roku ten pan zrezygnował z funkcji vice Prezesa Klubu, wybrano nowy Zarząd w składzie: Mariusz Grząba -Prezes, Krzysztof Ślązak – członek zarządu, Jakub Dziółka – członek zarządu.

Już wtedy wiedzieliśmy, że działania tego pana nosiły znamiona działań na szkodę Klubu. Ale każdy następny dzień działań nowego Zarządu i przychodzące do Klubu pisma od firm, instytucji, prywatnych ludzi przekroczyło nasze wyobrażenie i skalę działań tego pana.

Zaciąganie zobowiązań jednoosobowo (gdy statut mówi o 2 podpisach), fałszowanie podpisów członka zarządu do zaciągania zobowiązań. Skala tego procederu była ogromna. Mimo że w miesiącu kwietniu, maju, czerwcu nie był już w zarządzie klubu to dalej zaciągał zobowiązania na Klub (na co mamy dokumenty). Oczywiście w Klubie zostały wymienione wszystkie zamki i ten pan nie mógł wejść do naszego Klubu. Zostało także zgłoszone zawiadomienie do Prokuratury.

W naszym Klubie od początku działania tego pana drużyna seniorów co pół roku się zmieniała, a dlaczego?

Odpowiedź jest prosta: obiecanki, cacanki a głupiemu radość. Zawodnicy nie otrzymywali swoich wynagrodzeń i odchodzili, przychodzili nowi mamieni obietnicami tego pana i tak w kółko co pół roku. Ten sam proceder był z trenerami grup młodzieżowych. Jak wiecie Państwo konikiem tego pana było kontraktowanie zagranicznych zawodników, którzy mamieni wizją tego pana wpadali w pułapkę. Raz, że sami nie dostawali wynagrodzeń to jeszcze nie były opłacane ich mieszkania. Do dzisiaj do Klubu przychodzą pisma z hoteli, od właścicieli mieszkań o niezapłacone rachunki. Doszło już do tego, że Klub nie mógł znaleźć nawet firmy przewozowej, bo wszędzie, gdzie się nie dzwoniło ten pan nie płacił wcześniej za usługi.

Nie zapłacono do dzisiaj ludziom za remonty w Klubie, które ten pan robił szczycąc się tym, szkoda, że kosztem ludzi, firm.

Do Klubu przychodzą prywatni ludzie szukając tego pana, domagając się zwrotu pieniędzy (jedna z Pań która prowadząc agencje pracy płacząc nam mówiła „cytuje” że ten Pan oszukał ją na 10000 dolarów). Zamawianie sprzętu i niepłacenie też było normą, a także nie odbieranie telefonu od wierzycieli (na 10 tel. odbierany był jeden, może dwa).

Do Klubu przychodzą nawet wezwania do zapłaty za rusztowania, które były dostarczane na budowę tego pana, a brane na Klub, gdy już ten pan nie był w zarządzie (także zgłoszone do prokuratury). Wynajmowanie boisk w Chorzowie, Będzinie na Klub po tym jak nie był już w Zarządzie. Wszędzie, gdzie nie dzwonimy, pytając kto zamawiał, pada nazwisko tego pana.

Po tych działaniach byliśmy pewni, że ta osoba nie będzie już mogła działać w żadnym klubie sportowym na terenie naszego kraju. Niestety myliliśmy się i bezczelność, arogancja tego pana nie zna granic. Na początku lipca wymyślił sobie, że odzyska Klub i proceder będzie trwał w najlepsze. Przeżyliśmy szok dowiadując się, że ten pan zrobił sobie walne zebranie wyborcze Klubu KS Górnik 09 Mysłowice (zdaniem prawników nielegalne, ze złamaniem statutu i prawa). Na owym pseudowalnym wybrał się samozwańczym Prezesem Klubu, a syn wiceprezesem.

My, wiedząc i mając wykładnię prawną robiliśmy swoje i przygotowywaliśmy się do rozgrywek ligi okręgowej. Zbudowaliśmy młodą perspektywiczną drużynę opartą na dużej większości chłopakach z Mysłowic. Wyglądało to więcej niż dobrze w meczach towarzyskich. Czekaliśmy z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu.

W tym czasie ten Pan trenował z kolejnymi ściągniętymi z zagranicy zawodnikami na różnych obiektach na terenie Śląska. I to co zdarzyło się w piątek 5 sierpnia przeszło nasze wyobrażenia. Oto KRS zmienił wpis i Prezesem został ten pan. Od razu nasz prawnik zareagował, bo byliśmy w szoku jak mogło się to stać.

I o to co się okazało:

KRS zmienił wpis, bo ten pan posłużył się nieprawdziwym dokumentem o rezygnacji Prezesa Mariusza Grząby i członka zarządu Krzysztofa Ślązaka.

Nasz mecenas zaczął działać i podjął kroki prawne, aby ten wpis na podstawie nie prawdziwych dokumentów zaskarżyć (czekamy na rozwój sytuacji). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że cierpi nasza młoda drużyna nie mogąc na tą chwilę brać udziału w rozgrywkach (odwołany wtorkowy Puchar i pod znakiem zapytania sobotni mecz na Piaskach)

Czekamy na pozytywne rozpatrzenie sprawy i liczymy, że prawo w Polsce jeszcze jest!! A ten pan wreszcie poniesie konsekwencje swoich działań i taka osoba już nigdy nie będzie działała w Klubie Sportowym!!!!!!!

Walczymy i nie odpuścimy!!!!!!

Liczymy na waszą pomoc!!!!!

Miejsce KS Górnik 09 Mysłowice jest na Kocinie!!!!!!”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.