KP Gdynia. „Naszym celem od początku był awans i liczymy, że dopniemy swego”

KP Gdynia jest kolejnym klubem, który nawiązał bliższą współpracę z portalem Galaktyczny Futbol. Dziś pierwszy materiał, w którym szkoleniowiec Patryk Piernicki podsumował minioną rundę i opowiedział o działaności klubu.

KP Gdynia w obecnym sezonie występuje w pierwszej grupie gdyńskiej B-klasy. Zespół prowadzony przez Patryka Piernickiego zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu punktów. Gdynianie odnieśli sześć zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i cztery razy schodzili z boiska pokonani. Zespół „rozkręcił się” pod koniec rundy, remisując 3:3 z rezerwami Stolemu Gniewino, wiceliderem tabeli oraz wygrywając wysoko i w dobrym stylu dwa ostatnie spotkania – 6:1 z Sokołem Strzelno i 7:1 z Pumą Darzlubie.


To dobry prognostyk przed wiosennymi zmaganiami, bowiem celem nadrzędnym wciąż jest awans do A klasy. Z rundy jesiennej jestem zadowolony, aczkolwiek mogło być lepiej – mówi szkoleniowiec Patryk Piernicki.

Meczem pokazującym charakter zespołu było spotkanie pucharowe z Marynarką Wojenną, które wygraliśmy 7:5. Warto podkreślić, że w trzech ostatnich starciach strzeliliśmy 16 goli, tracąc tylko pięć. Dużo emocji było też w pojedynku ze Stolemem II Gniewino, gdzie zdołaliśmy wyrównać, mimo że przegrywaliśmy 0:3. Naszym celem od początku był awans i liczę, że dopniemy swego – podkreśla szkoleniowiec KP Gdynia.

Zespół Patryka Piernickiego jest trzeci w lidze, jeśli chodzi o liczbę straconych bramek (22). Tylko lider Gryf II Wejherowo (4 bramki stracone) oraz wicelider Stolem II Gniewino (14) mogą pochwalić się lepszą defensywą.

Najlepsi strzelcy KP Gdynia

Andrzej Boczek – 10 bramek (8 w lidze i 2 w Pucharze Polski)

Sebastian Milewski – 9 bramek (5w lidze i 4 w Pucharze Polski)

Mateusz Borucki – 5 bramek (5 w lidze)


Najlepsi asystenci KP Gdynia

Sebastian Milewski – 6 asyst (5 w lidze i 1w Pucharze Polski)

Mateusz Borucki – 4 asysty (4 w lidze)

Adrian Cuber – 3 asysty (3 w lidze)   

Kamil Płotka – 3 asysty (2 w lidze i 1     w Pucharze Polski)


Najwięcej minut zaliczyli:

Sebastian Milewski – 1223 min. (944 w lidze i 279 w Pucharze Polski)

Michał Brylowski – 1110 min. (900 w lidze i 210 w Pucharze Polski)

Marcin Kołczyński – 1094 min. (817 w lidze i 277 w Pucharze Polski)

*******

Patryk Piernicki, szkoleniowiec gdyńskiego klubu podkreśla, że pod spadku trzy lata temu z A-klasy, teraz nadrzędnym celem jest powrót na ten poziom rozgrywek. W przyszłości być może nawet walka o awans na jeszcze wyższy szczebel.

KP Gdynia to klub, który po spadku z A-klasy w sezonie 2016/2017 odbudowywuje się, aby wrocić do wyższej klasy, a być może i coś więcej. Współpracujemy z gdyńskimi akademiami i pomagamy młodym chłopakom, którzy skończyli wiek juniora przebić się do seniorskiej piłki. Krótko mówiąc – chłopak nie dostanie się do Arki czy Bałtyku, ściągamy go do nas – wyjaśnia szkoleniowiec KP Gdynia.

Chcemy zbudować klub z ugruntowaną pozycją finansową, dobrym zapleczem treningowym oraz tworzący przyszłość dla młodych chłopakow, którzy chcą kontynuować swoją przygodę z piłką w fajnym zespole – dodaje Patryk Piernicki.

Jeśli chodzi o plany na przyszłość w aspekcie sportowym to chcemy piąć się coraz wyżej w ligowej drabince. Organizacyjnie natomiast, coraz bardziej wzmacniać zaplecze i urozmaicać ofertę klubu. Nasz nadrzędny cel to radość z gry w piłkę – podsumowuje trener.

******

Zapraszam do odwiedzania facebookowego profilu KP Gdynia. Link TUTAJ

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.