KS Gwoździany lepszy w derbach gminy Pawonków

Zespół KS-u Gwoździany pokonał 3:1 na boisku w Pawonkowie miejscowego Orła.

Relację ze spotkania przekazał Krzysztof Bigas.

Mimo zwycięstwa 4:0 w poprzedniej kolejce, trener Jacek Łuczyński był zmuszony dokonać 4 koerekt w wyjściowym składzie przed derbowym meczem z Orłem Pawonków. W dalszym ciągu trwa rotacja w bramce i Grzegorza Knopika zastąpił Paweł Mrugala, kontuzjowanego Denisa Andraczka zastąpił wracający po rekonwalescencji Artur Mrugala, na prawej obronie za Adriana Tararę zagrał Denis Funk. Do wyjściowego składu powrócił również Daniel Ryznar zastępując Dawida Budzika.

Na początku mecz był wyrównany, swoją szansę już w 5’ miał Daniel Ryznar, ale w sytuacji sama na sam na sam z Damianem Bonkiem uderzył obok słupka. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, w 8’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Smyły Karol Wichary uderzył obok bramki. W 10’ żółtą kartkę za wstrzymanie wznowienia gry otrzymał Artur Mrugala. 13’ groźnym rajdem popisał się Sebastian Bator, ale ta próba również nie pozwoliła zmienić wyniku. 2’ później Szymon Kasprzak uderzył w słupek, a dobitka Martina Mrugali okazała się niecelna. W 24’ za sprawą Fabiana Kroll swoją szansę mieli znów gospodarze, a chwilę później Ryznar znów nie zdołał pokonać bramkarza Orła. 30’ sytuacja Mateusza Kandziory, 42’ okazja Dominika Niemca. Do przerwy bezbramkowy remis, a „skutki” derbowego meczu najbardziej odczuwał nasz bramkarz, który po udanej interwencji zderzył się z Mateuszem Ciochem.

W 52’ Niemiec miał kolejną szansę na zdobycie bramki po rzucie rożnym wykonywanym przez Kasprzaka, ale to zawodnicy z Pawonkowa otworzyli wynik spotkania w 59’, bramkę zdobył Smyła po asyście Mikołaja Kuberskiego. Licznie zgromadzeni kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź gości i 3’ później swoją 8 bramkę w sezonie strzelił Szymon Kasprzak. Od tego momentu mecz jeszcze bardziej zaostrzył, czego skutki dwukrotnie odczuwał jeszcze Paweł Mrugala oraz Daniel Ryznar i Kamil Biernacki, to po faulu na ostatnim z nich w 70’ żółtą kartkę otrzymał Fabian Kroll, a chwilę później również Martin Wojtczyk.

Pięć minut przed końcem, przy remisie 1:1, po raz kolejny w ostatnich minutach meczu bramkę zdobył Dominik Niemiec, po asyście z zrzutu rożnego Szymona Kasprzaka. W 95’ wynik spotkania, znowu po asyście Szymona, ustalił Dominik, dla którego była to dziesiąta bramka w sezonie i jako jedyny w lidze zapisywał się na liście strzelców w 5 ostatnich kolejkach.

Zawodnikiem meczu został uznany Dominik, który zgromadził aż 50% głosów, kolejne miejsca zajeli Sebastian, Szymon oraz Kacper Michalski.

Orzeł Pawonków – KS Gwoździany 1:3 (0:0)

Bramki: Smyła 59′ – Kasprzak 62, Niemiec 86′, 90+5′

KS Gwoździany współpracuje z portalem GF. Klub jest objęty patronatem medialnym.