Kto awansuje do 4 ligi zachodniopomorskiej?

Poniższy tekst jest debiutanckim artykułem na portalu GF, redaktora, który będzie publikował swoje teksty pod nickiem Kamil. Zapraszam.

Pierwsza runda piłkarskich rozgrywek w klasie okręgowej już dawno za nami i wszyscy oczekujemy na start ligi, aby przekonać się na którym miejscu finalnie znajdzie się nasza drużyna.

Dzisiaj zajmiemy się kwestią awansu z 1 grupy klasy okręgowej podokręgu Szczecin. Rywalizacja w grupie północnej, jesienią wyłoniła nam lidera, czyli drużynę Jezioraka Szczecin, który zasiada na fotelu lidera z 6-punktową przewagą nad Pomorzaninem Nowogard posiadającym 35 oczek. Imponujące są poczynania ofensywne zespołu, 79 bramek po stronie zysków, a sam Patryk Gawiński ma na swoim koncie 27  trafień. Defensywa oczywiście też dobrze się trzyma, jednak pod tym względem są oni na 4 miejscu w lidze. Przed startem rundy ważne było, aby nie stracić najważniejszych ogniw zespołu prowadzonego przez Macieja Majewskiego i wydaje się, że wszystko poszło zgodnie z planem, a na pewno nie było to łatwe, tym bardziej że Patryk Gawiński, jak możemy się dowiedzieć z samego wywiadu z zawodnikiem, miał kilka zapytań z klubów, które występują w wyższych ligach.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, gra w futbol amerykański, piłka i trawa

Ekipa „Szerszeni” dokonała również ciekawych wzmocnień. Linię defensywną uzupełnił Dominik Wekwerth, który był jedną z najważniejszych postaci w drużynie Osadnika Myślibórz. Nie zapomniano o największej sile Jezioraka i postawiono na doświadczonego Rafała Komara, ofensywnego gracza mającego występy w ekstraklasie, 2 czy 3 lidze. Rywalizacja w bramce została zwiększona przez młodego goalkeepera, który w ostatnim czasie występował na niemieckich boiskach. Dołączył również środkowy pomocnik Kamil Mądry oraz zawodnik bloku defensywnego Mateusz Kostka. 

Takie ruchy na rynku transferowym i solidne przygotowanie do ligi (m.in. wygrana z 3 ligowym Chemikiem Police 5:2 w sparingu) mogą przesądzić o awansie tej drużyny do 4 ligi. Muszą oni jednak uważać, bo za ich plecami jest Pomorzanin Nowogard, który jesienią jako jedna z dwóch ekip w lidze wygrał z aktualnym liderem. Drużyna kierowana przez trenera Kamila Twarzyńskiego to najlepsza defensywa w lidze, a jej bramki strzeże legenda Pogoni Szczecin – Radosław Janukiewicz. Jako jedyni w lidze mogą pochwalić się czystym kontem w meczu z ekipą z osiedla Bukowego.

W walce o awans będzie uczestniczyć jeszcze jedna drużyna – Iskra Golczewo, jednak ten sezon raczej nie będzie należał do nich, mimo świetnego transferu, jakim jest pozyskanie z Vinety Wolin Radosława Wiśniewskiego, byłego gracza Pogoni Szczecin, Błękitnych Stargard czy młodzieżowego reprezentanta Polski. Zespół niedawno rozpoczął współpracę z 4 ligowymi „Vikingami” z Wolina i jest to zapewne kolejny etap budowy drużyny pod awans.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i ludzie stoją

Ja stawiałbym jednak na awans drużyny ze Szczecina, bo to ona na papierze wygląda najsolidniej. Jednak Pomorzanin oraz Iskra zapewne będą walczyć w każdym spotkaniu, aby przewaga Jezioraka stopniała. Pierwsze mecze już 6 marca. Drużyna z Golczewa zmierzy się na własnym boisku z 14 w tabeli Falą Międzyzdroje, Nowogardzianie wybiorą się do Świnoujścia na mecz z Prawobrzeżem, który jest 8 drużyną w lidze, a „Szerszenie” swoje spotkanie zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli Orłem Łoźnica.

Autor tekstu: Kamil

Foto: Jeziorak Szczecin, Pomorzanin Nowogard, Iskra Golczewo

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.