Międzynarodowy Turniej 100-lecia Garbarni o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

W miniony weekend na obiektach przy ul. Rydlówka 23 odbył się Międzynarodowy Turniej z okazji 100-lecia Garbarni o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w kategorii wiekowej U-13. Zwycięstwo odniosła Wisła Kraków, drugie miejsce zajęła Warta Poznań, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się łotewski – RFS Ryga. 

Po sobotniej, grupowej rywalizacji w niedzielny poranek osiem drużyn przystąpiło do pucharowych potyczek. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się dwa pojedynki. Na głównym boisku Garbarnia Kraków rywalizowała z Polonią Warszawa, natomiast obok mierzyła się Lublinianka z Cracovią. „Brązowi” po zaciętym pojedynku w regulaminowym czasie gry zremisowali 1:1 z warszawiakami i do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali gracze ze stolicy, którzy wygrali 3:1 i w następnej potyczce walczyli o piątą lokatę. Z kolei „Brązowi” musieli zadowolić się meczem o siódme miejsce. Na boisku treningowym Cracovia pokonała 3:0 zespół Ruchu Chorzów, dzięki czemu w kolejnej fazie spotkała się z Polonią Warszawa.

Przed godziną dziesiątą rozpoczęły się kolejne dwa pojedynki, które wyłoniły uczestników finału oraz meczu o trzecią lokatę. Lublinianka po zaciętym pojedynku uległa Wiśle Kraków 0:2, natomiast Warta Poznań pewnie pokonała RFS Ryga 4:0.

W meczu o siódmą pozycję gospodarze turnieju nie dali szans Ruchowi Chorzów, pokonując „Niebieskich” 8:0, natomiast Polonia pokonała Cracovię 1:0 i zajęła piątą pozycję. W meczu o 3 miejsce RFS Ryga zwyciężył 3:1 z Lublinianką i to gracze z Łotwy stanęli na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie rywalizacji rozegrano wielki finał, w którym Warta Poznań mierzyła się z Wisłą Kraków. Obie drużyny rywalizowały ze sobą dzień wcześniej, podczas zmagań grupowych. Wówczas spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co zapowiadało duże emocje w finale. Dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz w ostatniej akcji pierwszej części spotkania Dawid Kubik popisał się fantastycznym strzałem w samo okienko bramki i dał prowadzenie swojej drużynie. Po przerwie Biała Gwiazda zdobyła drugą bramkę, czym przypieczętowała zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju 100-lecia Garbarni o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali przedstawiciele Warty Poznań: Szymon Dudka oraz Kornel Marcinkowski. Królem strzelców Maligin Zahar, reprezentujący barwy RFS Ryga, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Oliwiera Kozaka z Wisły Kraków. 

Faza pucharowa:

Garbarnia Kraków – Polonia Warszawa 1:1, rzuty karne: 1:3
Ruch Chorzów – Cracovia 0:3
Lublinianka Lublin – Wisła Kraków 0:2
RFS Ryga – Warta Poznań 0:4

Mecz o 7. miejsce
Ruch Chorzów – Garbarnia Kraków 0:8
Mecz o 5. miejsce
Cracovia – Polonia Warszawa 0:1
Mecz o 3. miejsce
Lublinianka Lublin – RFS Ryga 1:3
Mecz o 1. miejsce
Warta Poznań – Wisła Kraków 0:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Wisła Kraków
2. Warta Poznań
3. RFS Ryga
4. Lublinianka Lublin
5. Polonia Warszawa
6. Cracovia
7. Garbarnia Kraków
8. Ruch Chorzów

Źródło i foto: Biuro prasowe Garbarni Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.