Najpierw nie strzelił dwóch karnych, a potem popisał się pięknym golem w meczu azjatyckiej Ligi Mistrzów (WIDEO)

Al-Hilal pokonał na wyjeździe uzbekistański Navbahor Namangan (2:0) w meczu azjatyckiej Ligi Mistrzów. Ozdobą spotkania był gol, którego autorem był Salem Al Dawsari.

Saudyjczycy po zwycięstwie w Uzbekistanie zapewnili sobie pierwsze miejsce w swojej grupie azjatyckiej Ligi Mistrzów i awans do kolejnej rundy. Al-Hilal po pięciu kolejkach ma na koncie 13 punktów.

Po meczu z Navbahor Namangan media rozpisywały się o najlepszym piłkarzu Azji. Salem Al Dawsari został z pewnością bohaterem tego pojedynku, strzelając pięknego gola na 2:0 w 85. minucie spotkania.

Wcześniej jednak nie było mu do śmiechu. Już w 11. minucie meczu spudłował z rzutu karnego strzelając obok słupka. Jakby tego było mało, po zmianie stron w 68. minucie podszedł do wykonywania kolejnej jedenastki. Tym razem strzał najlepszego piłkarza Azji wybronił golkiper gospodarzy. Był on jednak bezradny wobec dobitki Malcoma.

Al Dawsari zrehabilitował się pod koniec pojedynku. Kapitalnym lobem pokonał bramkarza gospodarzy.