Nastolatkowie zgłoszeni do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w barwach Legii Warszawa

Jakub Jędrasik, Filip Rejczyk i Jan Ziółkowski zostali zgłoszeni do rozgrywek PKO Ekstraklasy w barwach Legii Warszawa.

Jan Ziółkowski (stoper, rocznik 2005) – Za 17-latkiem, który latem zamienił Polonię na Legię, obiecująca jesień. Środkowy obrońca zaczął sezon – cały czas trenując z rezerwami – od rywalizacji w U-19. Dobre występy w juniorach starszych sprawiły, że zapracował na grę w drugiej drużynie. Teraz został włączony do kadry pierwszego zespołu.

• Runda jesienna w rezerwach: 9 meczów (8 w III lidze, 1 w PP), 1 asysta, 642 minuty
  • Runda jesienna w zespole U-19: 9 meczów, 2 wywalczone rzuty karne, 801 minut

Jakub Jędrasik (skrzydłowy, rocznik 2005) – Od lipca 2021 roku jest związany z Legią, do której przeszedł z UKS-u SMS Łódź. Z początku występował w zespole do lat 17, a od startu ub.r. zaczął regularnie rywalizować w juniorach starszych. Miał udaną wiosnę w U-18 (12 meczów, 5 goli), co spowodowało, że w końcówce poprzedniego sezonu dostał szansę w rezerwach (7 spotkań, 1 bramka).

W minionej rundzie zagrał w „dwójce” łącznie 18 razy, strzelił 5 goli, z czego aż 4 w jednym spotkaniu (6:2 z Błonianką Błonie), miał też 3 asysty.

Wobec urazu Makany Baku otrzymywał więcej szans na grę na zgrupowaniu (jako wahadłowy).

• Runda jesienna w rezerwach: 18 meczów (17 w III lidze, 1 w PP), 5 goli, 3 asysty, 1137 minut
  • Runda jesienna w zespole U-19: 2 mecze, 179 minut

Filip Rejczyk (środkowy pomocnik, rocznik 2006) – W Legii od 2019 roku. Do stołecznego klubu trafił z AP Profi Zielonki, wcześniej reprezentował DAP Lider Trześć i Stal Mielec. Przez prawie cały poprzedni sezon grał w U-17, ale w końcówce dostał szansę w rezerwach, sięgając z nimi po mazowiecki Puchar Polski.

W ubiegłej rundzie zagrał 8 razy w III lidze, z czego 6-krotnie w wyjściowym składzie. Do tego wystąpił w 3 meczach Centralnej Ligi Juniorów U-19. Co więcej, jesienią był powoływany do kadry Polski U-17 (6 spotkań, 2 bramki, 1 asysta, 1 asysta drugiego stopnia), wcześniej przyplątał mu się też uraz.

• Runda jesienna w rezerwach: 8 meczów, 378 minut
  • Runda jesienna w zespole U-19: 3 mecze, 182 minuty

Informacje: Legia.Net