„Nasza Kopana”. Subiektywny przegląd wydarzeń i ciekawostek z Niższych Lig – odcinek 1

Pierwszy odcinek „Naszej Kopanej”, czyli subiektywnego, również z przymrużeniem oka, przeglądu wydarzeń i ciekawostek z aren Niższych Lig „wyłapanych” w sieci, a także tych uzyskanych bezpośrednio od „klubowych informatorów”.

Naprzód Świbie po awansie do poważnej ligi, jaką jest zabrzańska A-klasa, zapowiada transferową ofensywę. Pierwszym wzmocnieniem zespołu jest… Pani Dagmara.

Kompletowanie drużyny na A-klasę zaczynamy nietypowo, bo od… kobiety. Na pokładzie witamy nową fizjoterapeutkę Dagmarę. Mamy nadzieję, że liczba kontuzji drastycznie nie wzrośnie… PS. TAK, Daga pije wódkę. Inaczej byśmy jej do Świbia nie brali – czytamy na Twitterze Naprzodu Świbie.

***

Jaki może być pierwszy punkt planu powrotu do IV ligi? Nowy trener, sprowadzenie kilku doświadczonych zawodników, a może zmiana prezesa? Otóż nie. Okęcie Warszawa zaczyna kampanię od… renowacji krzesełek innowacyjnymi sposobami. Wszak kibic musi mieć komfort posadzenia wygodnie swoich czterech liter, aby dopingować Lotników w walce o awans.

Po sprawdzeniu kilku sposobów „walki” z krzesełkami, przedstawiciele Okęcia Warszawa radzą wszystkim, którzy zamierzają przeprowadzać renowację na swoich obiektach:

Lepszym sposobem będzie jednak palnik gazowy. Do kupienia za 45 zł na allegro. Do tego regulator 50 zł i butla propan butan. Da nam to większe pole pracy i szybkość działania.

***

Facebookowy portal Pasja Na Okrągło opublikował obszerny wpis jednego z podkarpackich arbitrów. Opisuje on jak wygląda od wewnątrz środowisko sędziowskiego w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej. Lektura jest obszerna, ale jestem przekonany, że warto poświęcić kilka minut na przeanalizowanie informacji przekazanych przez arbitra. Poniżej część wypowiedzi.

Post kieruję do ludzi piłki nożnej, którzy czasami mnie podpytywali na tematy bezpośrednio ze mną związane, czyli sędziowania na Podkarpaciu. Pierwszy raz w życiu decyduję się na zabranie głosu publicznie, bo pora, żeby środowisko piłkarskie w naszym regionie poznało ogólny zarys tego jak „dobrze” mają się struktury sędziów. Nie kieruję tego wpisu do żadnego konkretnego sędziego i nie mam żadnego żalu do nikogo z Was. Znamy się długo, wielu z Was ma podobne zdanie, ale jak wiadomo, na Podkarpaciu nie można się odezwać na żaden temat, bo zaraz się słyszy słynny tekst „jak się nie podoba to zmień okręg” i nadzieje awansu można schować do szuflady i najlepiej „zmienić okręg”, bo jesteś skasowany. Nie szukam atencji, nie udaję zranionej owieczki i nie uważam się za sędziowskiego profesora, bo bycie sędzią piłkarskim to niesamowita pokora.

Okazuje się jednak, że takie słowa jak awanse i spadki nie są niczym znanym dla sędziowskiej władzy w najgorszym związku w Polsce (niestety takim jesteśmy, statystyki są brutalne). Zarząd Kol. Sędz. robi co chce, nikomu nie musząc nic argumentować, śmieją się całemu Podkarpaciu w twarz. Dla nas wszystkich sędziów 4.ligi taka informacja to nic innego jak strzał w pysk. Do dzisiaj pamiętam jak ludzie, którzy przejęli sprawowanie nad sędziami na Podkarpaciu powiedzieli na forum „w końcu nadeszła normalność na Podkarpaciu!” Od tego momentu zaczęła się typowa polityka. Wielu doświadczonych ludzi mówiło mi wtedy, młodemu chłopakowi, który nie miał pojęcia o panujących realiach, że tylko dlatego, że jestem z grupy Tarnobrzeg będę „kopany po dupie”. Grupa ludzi, która dumnie przejęła władzę i zapowiadała, że Podkarpacie w końcu odpali na mapie sędziowskiej, skoncentrowała się na tym by uprzykrzać życie bogu ducha winnym chłopakom, z regionów, których niezbyt darzyli sympatią i widzieli w nich wrogów, którzy sympatyzowali z ich poprzednikami, co oczywiście było i jest totalną bzdurą. To jaka bezczelność zaczęła kipieć od kilku ludzi uważających się za zbawicieli kolegium sędziów na Podkarpaciu, zaczynała mi wiele dawać do myślenia.

Całość wypowiedzi arbitra z Podkarpacia znajdziecie TUTAJ

***

Prowadzący serwis „Historia Kujawskiego Futbolu” swego czasu przesłali pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym zwrócili się o finansowe wsparcie ich projektu, czyli wydania publikacji o historii piłki nożnej na Kujawach. Jakże brakuje nam, ludziom piłki, którzy interesują się również lokalnymi ciekawostkami z przeszłości, podobnych pozycji. Portal „Historia Kujawskiego Futbolu” z pewnością również kierował się taką myślą, licząc na pozytywny odzew ze strony Wielmożnych rodzimego futbolu. Niestety…

PZPN i pan Zbigniew Boniek mają inne cele statutowe, niż wspieranie lokalnych wydawnictw poświęconych futbolowi. Szkoda – czytamy.

Pismo z PZPN-u ubrane w piękne słówka, ma po prostu jedno, ukryte między wierszami przesłanie – Odpierdol… się od nas i radźcie sobie sami.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

***

TP Jastrząb Bielszowice, który w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w tabeli rozgrywek katowickiej A-klasy, przeprowadza aktualnie modernizację swego obiektu. Prace mają się ku końcowi, a ich efekty kibice będą mogli podziwiać podczas meczu trzeciej kolejki w sezonie 2021/2022. Wówczas zawodnicy Jastrzębia rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością.

T.P. Jastrząb jest na ukończeniu prac związanych z renowacją boiska piłkarskiego. Powierzchnia boiska została wypoziomowana oraz wyposażona w nowy system nawadniania i drenażu. Obok boiska głównego powstało również trawiaste boisko treningowe o wymiarach „orlika”.Boisko treningowe będzie posiadało oświetlenie co ułatwi prowadzenie zajęć treningowych w godzinach wieczornych. Pierwszy mecz na nowym boisku zostanie rozegrany 05.09 o godz. 16.00, na który wszystkich serdecznie zapraszamy – informuje Marek Nowok w mediach społecznościowych.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym trawa
Może być zdjęciem przedstawiającym trawa

***

Zespół DKS Dobre Miasto w ubiegłym sezonie w fantastycznym stylu wywalczył awans do IV ligi warmińsko-mazurskiej. 30 meczów – 84 punkty, 26 zwycięstw i 4 remisy, to dorobek DKS-u w rozgrywkach pierwszej grupy warmińsko-mazurskiej okręgówki. Teraz przyszedł czas na występy w wyższej lidze, a więc klub chce również zadbać o odpowiednią oprawę spotkań i komfort kibiców. Władze DKS-u Dobre Miasto poszukują osoby, która zostanie spikerem podczas domowych meczów w IV lidze.

Dobromiejski Klub Sportowy poszukuje chętnej osoby, która mogłaby zostać spikerem na IV-ligowych meczach naszej drużyny. Jedyne czego oczekujemy od kandydata to chęci, poprawnej dykcji oraz dyspozycyjności w dniach meczowych. Klub zaoferuje pomoc, przeszkolenie oraz kurs uprawniający do prowadzenia meczów na szczeblu IV ligi jako spiker. Jeśli chcesz zostać częścią klubu – zgłoś się! Czekamy na Wasze zgłoszenia w prywatnej wiadomości na Facebooku lub przez e-mail: dksdobremiasto@wmzpn.pl.

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.