„Nasza Kopana”. Subiektywny przegląd wydarzeń i ciekawostek z Niższych Lig – odcinek 2

Drugi odcinek „Naszej Kopanej”, czyli subiektywnego, również z przymrużeniem oka, przeglądu wydarzeń i ciekawostek z aren Niższych Lig „wyłapanych” w sieci, a także tych uzyskanych bezpośrednio od „klubowych informatorów”.

Chcesz kibicować Tęczy Kraśnik podczas domowych spotkań? Jeżeli tak, możesz to robić tylko i wyłącznie na trzeźwo. Zarząd klubu wydała całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu podczas wydarzeń sportowym na obiekcie Tęczy.

Szanowni Państwo, W związku z rozwojem naszego klubu oraz wprowadzaniem standardów, które mają za zadanie zwiększyć liczbę kibiców na meczach naszych drużyn oraz propagować młodej społeczności kulturę i zdrowe wychowanie od tego sezonu na każdym meczu jest kategoryczny zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu podczas wydarzeń sportowych na naszym obiekcie. Z poważaniem, Zarząd Klubu LKS Tęcza Kraśnik – czytamy w komunikacie klubu na Facebooku.

Jeden z kibiców zadał w komentarzu zasadnicze pytanie: I w jaki sposób ma to zachęcić do przyjścia? Klub bardzo szybko odpowiedział:

Po ostatnim spotkaniu było bardzo dużo skarg dotyczących osób, które spożywały alkohol i ich zachowania, które było mocno rażące. Na ten moment, w naszym klubie jest ponad 80 zawodników grup młodzieżowych, którzy wraz z rodzicami chcieliby przyjść na mecz. Widząc co dzieje się na trybunach i tego jaka jest sytuacja, po prostu nie chcą przychodzić. Każdy z nas wie, jak alkohol wpływa na ludzi i co się po nim dzieje. Nikt nikomu nie będzie zabraniał, jak ktoś weźmie sobie jedno piwko, siądzie i kulturalnie obejrzy mecz, ale jak ktoś przychodzi z myślą, żeby uwalić się na umór, nawyzywać i narobić wiochy, to się mija z celem. Wszystko jest dla ludzi tylko z głową.

Tęcza Kraśnik w sezonie 2021/2022 będzie występować w rozgrywkach pierwszej grupy lubelskiej A-klasy.

***

Idąc tropem napoju, bez którego futbol nie istnieje, zawitałem na profilu Naprzodu Świbie. A tam… również piwko, które zastąpiło wodę do picia, gdyż zespół postanowił, że zapomni ją wziąć ze sobą na sparing z Mechanikiem Kochcice.

Nie wszyscy wytrzymali „gorączkę sobotniej nocy” w Kochcicach meldujemy się w okrojonym składzie. Zapomnieliśmy też zabrać ze sobą wodę do picia, na szczęście jeden z nas miał ostatnio urodziny i wziął ze sobą inne napoje – informuje Naprzód na Twitterze.

Chmiel jest substancją, która pozytywnie wspomaga sportowców, szczególnie w niższych ligach piłkarskich i zawodnicy Naprzodu sparing wygrali 4:3.

***

Bardzo ciekawą formę przygotowań do sezonu wybrał FC Klon Babimost. W sobotę 31 lipca postawiono na integrację drużyny, nie zapominając o aspektach sportowych. Z zawodnikami integrowali się również kibice, a główny nacisk zajęć był ukierunkowany na górne partie mięśni oraz… wątrobę.

Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. W dniu dzisiejszym postawiliśmy na integrację (byli też kibice z rodzinami). Trening ukierunkowany był na górne partie mięśniowe oraz…wątrobę. Od wtorku zaczną pracować nogi. Dziękujemy za wspaniałą przygodę – czytamy na facebookowym profilu klubu z Babimostu.

Może być zdjęciem przedstawiającym zbiornik wodny i przyroda
Może być zdjęciem przedstawiającym jezioro i przyroda

FC Klon Babimost w nadchodzącym sezonie będzie rywalem jednego z Galaktycznym zespołów – Czarnych Pałck w rozgrywkach B-klasy Zielona Góra.

***

Kto będzie lepszy Karamaba czy Pluton? Zespoły o takich, „fajnych” nazwach zmierzą się ze sobą w sparingu w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 18 na boisku Karamaby Gruszczyno.

Przeciwnikiem gospodarzy będzie Pluton Przeźmierowo, zespół znany sympatykom Niższych Lig, ze względu na odnoszone, bezkompromisowe wyniki. W ubiegłym sezonie zawodnicy Plutonu zakończyli rozgrywki szóstej grupy wielkopolskiej B-klasy na 12. miejscu z zerowym dorobkiem punktowym. W 22 meczach strzelili 18 goli, stracili zaledwie 164, a o sobie mówią: Jedyny taki klub w Polsce. Nie mamy sobie równych.

Natomiast zespół Karamby Gruszczyno przygotowuje się do debiutanckiego sezonu w rozgrywkach B-klasy. Towarzyskie spotkanie z Plutonem będzie trzecim meczem Karamby na pełnowymiarowym boisku. Poprzednie dwa zakończyły się porażkami – 2:3 z Inter City Poznań oraz 1:3 z Jadwiżańskim Klubem Sportowym.

Już w niedzielny wieczór przekonamy się czy Karamba sprosta warunkom postawionym przez jedyny taki klub w Polsce jakim jest Pluton Przeźmierowo.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KARAMBA VS PLUTON NIEDZIELA GODZINA 18:00 KSPLUTON K KARAMBA FBAZMIERONAO STADION W GRUSZCZYNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH”

***

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.