Nie ma zgody, aby marcowy mecz Polska – Albania w eliminacjach EURO 2024 odbył się na PGE Narodowym

Wciąż nie ma zgody, aby marcowy mecz Polska – Albania w kwalifikacjach do Euro 2024 odbył się na PGE Narodowym w Warszawie. PZPN wstępnie i nieoficjalnie już wybrał stadion, na którym mógłby się odbyć pierwszy tegoroczny mecz podopiecznych Fernando Santosa w naszym kraju.

Problem z dachem na warszawskim stadionie został stwierdzony podczas oględzin 10 listopada ubiegłego roku. Wówczas zapadła natychmiastowa decyzja o wyłączeniu obiektu z użytkowania do czasu usunięcia usterki. Od tego czasu minęło już dwa i pół miesiąca, ale PGE Narodowy wciąż nie jest gotowy do przyjęcia reprezentacji Polski w marcowym meczu z Albanią.

– Wszystkie części bypassu odciążającego i zabezpieczającego wadliwy element konstrukcji stalowo-linowej dachu zostały założone i zgodnie z rekomendacją ekspertów stadion mógł w grudniu wznowić swoją działalność – mówi Małgorzata Bajer, Dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu PGE Narodowego, cytowana przez Przegląd Sportowy.

– Od początku nie było wiadomo, czy jest to wada konstrukcyjna, czy materiałowa. Pobranie próbki pozwoli ustalić, dlaczego w ogóle ten problem się pojawił. Dopiero gdy będziemy mieli wyniki badań, można stworzyć plan naprawczy – dodaje.

Zaznacza, że nadrzędnym celem jest przywrócenie pełnego użytkowania na tyle wcześnie, aby 27 marca mógł się tam odbyć mecz Polski z Albanią. Zarazem najważniejsze są opinie ekspertów, gdyż w grę wchodzi bezpieczeństwo.

– Od początku nie było wiadomo, czy jest to wada konstrukcyjna, czy materiałowa. Pobranie próbki pozwoli ustalić, dlaczego w ogóle ten problem się pojawił. Dopiero gdy będziemy mieli wyniki badań, można stworzyć plan naprawczy – mówi rzeczniczka PGE Narodowego.

– Ważna informacja jest taka, że 23 stycznia, po bardzo żmudnym i czasochłonnym etapie opracowywania technologii pobierania próbek, udało się je wreszcie miarodajnie pobrać. Na wyniki badań w normalnym trybie czeka się do dwóch tygodni, lecz mamy zapewnienie, że nasza sprawa jest traktowana priorytetowo. Istnieje więc szansa, że potrwa to trochę krócej. Wyniki badań pozwolą nam na podjęcie ostatecznej decyzji co do organizacji meczu z Albanią – podkreśla Małgorzata Bajer.

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy Przeglądu Sportowego wynika, że władze PZPN już zabezpieczają się na wypadek, aby mecz trzeba było rozegrać na innym obiekcie. Nieoficjalnie wybrani już stadion, na którym w razie konieczności reprezentacja Polski podejmie Albanię. Będzie to Polsat Plus Arena w Gdańsku. Ostatni mecz drużyny narodowej na tym obiekcie odbył się 11 października 2020 r., kiedy drużyna Jerzego Brzęczka zremisowała z Włochami (0:0) w Lidze Narodów.

Źródło: Przegląd Sportowy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.